Přestala jsem snídat, říká Nikol Trojanová o novém půstu. Popsala rutinu, díky které má krásnou postavu

Moderátorka a bloggerka Nikol Trojanová
Moderátorka a bloggerka Nikol Trojanová
Foto: Se souhlasem Nikol Trojanové
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 22. 6. 2021

Štíhlá postava není předností pouze modelek. Moderátorka a blogerka Nikol Trojanová (30) je prototypem ženy, která má krásnou postavu. Ale nic není zadarmo, protože musí dodržovat určité zásady, které jí pomáhají zůstat v kondici. "Poslední půlrok už nesnídám, protože mi o tom vyprávělo několik kamarádek, jak jim to vyhovuje – říká se tomu přerušovaný půst 16/8. Osm hodin jíte a šestnáct nejíte, ale určitě to není dobré pro všechny a nefunguje to na všechny. Mně ale tento půst vyhovuje, vynechávám v podstatě jedno jídlo za den," řekla Nikol Trojanová pro ŽivotvČesku.cz.

Léto je spojené s koupáním a nošením lehkého oblečení, které odhaluje postavu. Hodně se řeší hubnutí, nejrůznější typy stravování a cvičení, které by mohly pomoci se ztrátou nadbytečných kilogramů. Štíhlou figuru si udržuje hvězda televizní show z tropického ráje Nikol Trojanová, ale pro to, aby zůstala fit, musí splňovat mimo jiné některá stravovací pravidla.

"Snažím se omezovat hlavně sladké a alkohol – všichni asi víme, že alkohol má na postavu negativní vliv. Když je pak třeba období Vánoc a různých večírků, tak to se přibírá jedna radost (směje se). Poslední půlrok už nesnídám, protože mi o tom vyprávělo několik kamarádek, jak jim to vyhovuje – říká se tomu přerušovaný půst 16/8. Osm hodin jíte a šestnáct nejíte, ale určitě to není dobré pro všechny a nefunguje to na všechny. Mně ale tento půst vyhovuje, vynechávám v podstatě jedno jídlo za den. A protože večeři si dám s přítelem moc ráda, přestala jsem snídat," řekla Nikol Trojanová pro ŽivotvČesku.cz s tím, že až po 11. hodině si dá první jídlo, které je spíše »brunchem«.

Sama pak připouští, že se s novým typem stravování cítí lépe, ale nemusí to být pravidlo pro každého. Do jídelníčku zařazuje některé potraviny více, protože jí vyhovují s ohledem na letní počasí a vyšší teploty. "Od té doby, co se oteplilo, zařazuju hodně saláty, protože třeba ani nemám chuť na něco většího. S přítelem si vaříme, na večeři si dáme například salát s masem nebo rybou, někdy i se sýrem. A jednou nebo dvakrát do týdne se snažíme si připravit bezmasé jídlo. Ale i sladké, které většinou omezuju, si občas dopřeju. Když mám chuť na sladké, pomáhá mi uvařit si kávu s mlékem. Pak už mě tak neláká třeba dortík nebo kousek čokolády. Mojí slabostí jsou ale gumoví medvídci a nejrůznější žužu, to prostě miluju," přiznala krásná tmavovláska, která se snaží udržovat stravování i cvičení v rovnováze.

K její rutině patří také sportování, protože se řadí mezi poměrně aktivní lidi. "Určitě mě baví běhání. Vyhovuje mi, že se nezdržuji cestou do fitka a převlékáním. Pokud by mě někdo postavil přímo dovnitř, tak je to taky super. Moc ráda si zacvičím doma na podložce, dám si třeba hodinu jógy nebo jen nějaké protahování na 20, 30 minut – sedy lehy a oblíbené pozice z jógy, abych se protáhla," dodala Nikol Trojanová pro ŽivotvČesku.cz.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.