Při kojení jí vytékalo mléko z podpaží. Matka roky trpěla s vaky na těle, které považovala za další prsa

Matka dvou dětí Samantha měla anomálii v podpaží
Matka dvou dětí Samantha měla anomálii v podpaží
Foto: Profimedia.cz
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 21. 5. 2021

Neobvyklý případ řešili plastičtí chirurgové u matky dvou dětí, kterým se svěřila se svým mnohaletým trápením. Samantha žila dlouhé roky s tím, že se jí v hlavě odehrávaly nejrůznější scénáře kvůli anomáliím, které se u ní objevily v podpaží. S největšími obavami se nakonec svěřila do rukou známých lékařů, kteří se snažili její problém objasnit a vyřešit. Ženu dokonce napadlo, že by se mohlo jednat o další prsa, protože v době těhotenství z nich začalo vytékat při kojení mateřské mléko.

Dvojnásobná matka Samantha během prvního těhotenství zjistila, že se jí v podpaží utváří podivné bouličky, které nedokázala identifikovat. Procházela léčením se štítnou žlázou a nejdříve předpokládala, že by to mohlo souviset. Ale měla i černé myšlenky kvůli onkologickému onemocnění, které jí nedaly spát. Vytvořila si přímo panický strach navštívit lékaře, aby se nedozvěděla zprávu, která by ji srazila na kolena. Útvary však začaly růst a zvětšovat se.

"Vypadalo to tak bolestivě. Je to něco, co bych nepřál ani svému nejhoršímu nepříteli," řekl její manžel Frank, který vnímal každodenní strach své ženy, jež se musela vzdát dokonce vysněných svatebních šatů, aby zakryla nevzhledné vaky v podpaží. Z nich v době, kdy kojila dceru Kendall, začalo vytékat mateřské mléko. Nebyla to pouze otázka estetiky, ale také zhoršující se psychiky, protože Samantha byla kvůli druhým »prsou« nervózní a ve stresu. Půl roku po narození miminka otěhotněla podruhé.

Nakonec se rozhodla vyhledat pomoc odborníků, ale nečekaně se setkala u sedmi lékařů s odmítnutím pomoci její stav řešit. Tu našla až u dvojice slavných plastických chirurgů – Paula Nassifa (58) a Terryho Dubrowa (62), kteří jsou mimo jiné televizními tvářemi reality show Botched.

Řada důležitých vyšetření vyloučila rakovinu nebo jiné vážné důvody. Ukázalo se, že se jednalo pouze o hormonální problém, kvůli kterému z vaků v podpaží vytékalo i mateřské mléko. V období kojení se v nich totiž vytvořila mléčná žláza přesto, že to je z hlediska medicíny velká anomálie. S koncem kojení zůstal v místech jen tuk, který bylo možné chirurgicky odstranit.

"Když operujete v oblasti podpaží, jsou věci, které můžete vidět, a které naopak ne – jako třeba lymfatické uzliny. Skutečnost, že je Samanthina štítná žláza v pořádku, znamená, že problém je opravdu izolovaný pouze v místě výskytu. Můžeme tedy s klidem operovat, protože víme, že vaky v podpaží už znovu nevyrostou," uvedl zkušený lékař Terry Dubrow před zákrokem.

Operace proběhla bez komplikací a výsledkem bylo úspěšné odstranění vaků v podpaží, kvůli kterým Samantha roky trpěla a prožívala obrovský stud. "Je to šílené. Nemůžu se dočkat, až si obléknu to, co chci a budu jistější. Jsem tak nadšená a vděčná za doktora Dubrowa. Udělal, co musel udělat," sdělila dvojnásobná matka, jak cituje web Eonline.com. S manželem Frankem se rozhodli pro nový obřad, aby mohla obléknout vysněné šaty, které zůstaly při prvním obřadu ležet ve skříni. Její milovaný muž zmínil, že jizvy po operaci jsou pouze malou cenou, kterou Samantha musela zaplatit.

Osud k ní rozhodně nebyl přívětivý. Tříletá Laurel Phizackleaová se narodila se vzácnou va...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.