Přítel ji nazval tlustou, tak zhubla přes 40 kilo. Jako štíhlá byla nešťastná a vrátila se k velikosti XXL

Britney Vestová zhubla přes 40 kilogramů, poté raději přibrala
Britney Vestová zhubla přes 40 kilogramů, poté raději přibrala
Foto: Profimedia
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 8. 7. 2021

Vyšší hmotnost může pro někoho představovat závažný problém. Člověku to ale mnohdy nedochází do chvíle, kdy ho na to upozorní někdo, před kým zažívá pocit studu. Britney Vestové otevřel oči její bývalý přítel, který si nebral servírky a natvrdo jí oznámil, že je tlustá. Ale všechno zlé je pro něco dobré, protože díky jeho slovům jí došlo, že není jiné cesty než zhubnout. Jenže u ztráty nadbytečných kilogramů její cesta zdaleka neskončila.

S obezitou bojovala už jako osmiletá dívka a další roky se v ničem nezměnily - odmalička navíc řešila problémy s vysokým cholesterolem. Později ve studentském prostředí, kde se někteří často stravují levným a snadno dostupným jídlem a fastfoodovým občerstvením, přibrala a její hmotnost se vyšplhala téměř na 114 kilogramů. Dokonce i její babička se ji snažila motivovat finanční odměnou za každý shozený kilogram, jak uvedl britský Mirror. Když si krutou pravdu o své hmotnosti vyslechla i z úst tehdejšího přítele, uvědomila si, že je skutečně něco špatně.

Jeho vyjádření ji »nakoplo« a přihlásila se do komplexního dietního programu Weight Watchers (v překladu Strážci váhy - poz. red.), s nímž hubla celé dva roky. Nakonec se jí podařilo dostat se na hmotnost 72 kilogramů – což znamenalo ztrátu 42 kilo. "Slova o mojí váze mi vadila jen tehdy, když mi moji nejbližší říkali, že mám problém s obezitou. Moji mladší sestru obtěžovalo, že mám kila navíc, neustále sledovala, co jím, a pokaždé se mě snažila okřikovat, že jsem tlustá. Rodina se bála, jak moje hmotnost ovlivní moji budoucnost," popsala Britney Vestová pro web Fittybritttty.com, který sama založila už v roce 2014.

Její babička jí dokonce zaplatila odstranění přebytečné kůže, ale hubnoucí proměna mladé ženě radost do života nepřinesla. Cítila se osamocená, frustrovaná a svázaná omezeními a pravidly, která ji připravovala o svobodu. Rozhodla se zaměřit na vlastní spokojenost a neřešit úzkostlivě každé kilo.

"Obejměte své tělo, milujte své tělo a přijměte myšlenku, že jste krásní přesně takoví, jací jste v tuto chvíli," vyjádřila motto, kterého se začala držet. Dnes je z ní influencerka a blogerka - propaguje zdravý životní styl, který nesouvisí s mírami 90-60-90. Přibrala a cítí se konečně šťastná, protože se zbavila stresu a depresí spojených s přehnaným hlídáním a omezováním. Vše si užívá naplno a sociální sítě plní fotkami například z lekcí jógy, nakupování nebo času stráveného s rodinou a přáteli.

Když jí bylo 20, vážila už více než 140 kilogramů a byla sama ze sebe zoufalá. Jessie O'Br...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.