Pro roli Zaklínače zvládá i nemožné. Svalnatý Henry Cavill prozradil, jak náročným režimem se udržuje v kondici

Profimedia
Herec Henry Cavill v seriálu Zaklínač
Foto: Profimedia
Eliška Reiglová | Redaktorka
eliska.reiglova@zivotvcesku.cz
Publikováno: 13. 7. 2021

Už 17. prosince vyjde druhá série seriálu Zaklínač, který je natočen na motivy knih polského spisovatele Andrzeje Sapkowskiho. Do hlavní role se vrátí herec Henry Cavill (38), kterého si diváci oblíbili už v první sérii. Na bojové scény musí tvrdě trénovat, a aby se mohl ukazovat polonahý, dře i na své formě. Speciálně pro seriál má náročný cvičební režim a dodržuje striktní jídelníček.

Henry Cavill se proslavil především v seriálu Tudorovci v roce 2007, od té doby se mu pak podařilo získat řadu důležitých rolí. Nyní sklízí úspěch coby Geralt z Rivie v seriálu Zaklínač, jehož první série vyšla v prosinci 2019. Přesně o dva roky později se fanoušci dočkají druhé série, která slibuje napětí a především svalnatého hrdinu znovu v akci.

Ztvárnit postavu, která je příznivcům známá z knih i her, není jednoduché. Cavill přiznává, že jeho pohybový režim kvůli roli Geralta z Rivie je až zničující. "Abych vypadal tak, jak mám a také abych zvládl všechny bojové scény, posiloval jsem se svým trenérem. V kombinaci s natáčením jde o neuvěřitelně náročnou fyzickou zátěž," řekl herec v rozhovoru pro magazín Variety.

"Neměl jsem ani čas se veškerou bojovou choreografii naučit do detailu. Štáb mi často posílal videa a já se učil doma, zbytek se dopiloval přímo na placu. Samozřejmě občas dochází ke zraněním, v ideálním světě by se to stát nemělo. Důležité ale je, aby člověk svůj pohyb zastavil, než někomu způsobí větší újmu," přiznal Henry Cavill, který je idolem žen a dívek.

Natáčení druhé série přerušila pandemie koronaviru, původně měla být už i odvysílána. Některé scény měly být natáčeny v České republice, vzhledem k nepříznivé epidemické situaci sem štáb ale nakonec nedorazil a zvolil jiné lokace. Malebnou českou krajinu ale možná navštíví při přípravách třetí série.

Otužilce ani zimní období a teploty pod bodem mrazu neodradí od sportování ve venkovním pr...

V lockdownu herec zlenivěl a musel se znovu rychle dostat do formy ve chvíli, kdy bylo přesně určeno datum, kdy může natáčení pokračovat. "Dopřál jsem si sklenku vína hned po obědě a jedl jsem vše, co mi přišlo pod ruce. Musel jsem rázem obrátit a dostat se znovu do formy. Chtěl jsem splňovat vše, co po mně bylo požadováno. U první série má práce přinesla ovoce a věřím, že se fanouškům bude líbit i ta druhá," dodal Henry Cavill.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu