Proměna temné Wednesday z Addamsovy rodiny. Z Christiny Ricciové se stala éterická kráska

Herečka Christina Ricci jako Wednesday Addamsová
Herečka Christina Ricci jako Wednesday Addamsová
Foto: Profimedia
Alena Šindelářová | redaktorka
[email protected]
Publikováno: 14. 1. 2021

S obsazením ve snímcích Addamsova rodina a Casper patřila Christina Ricciová (40) mezi nejvýraznější dětské hvězdy 90. let. Dnes už se sice nehřeje na výsluní tak, jako v dětství, ale v herectví pokračuje a dá se považovat za úspěšnou. Proměnila se v éterickou krásku, která barvy vlasů střídá jako na běžícím pásu a která s největší láskou vzpomíná na svou nejdůležitější roli.

Už v jedenácti letech se Christina Ricciová úspěšně zapsala do podvědomí diváků rolí dívenky Wednesday s věčně strnulým výrazem a často morbidními hláškami ve filmu Addamsova rodina a jeho pokračováním. Od té doby prošla výraznou proměnou.

Není moc dětských hvězd 90. let, které by v herectví pokračovaly nebo se jim v něm dařilo tak, jak Ricciové. Ta je ochotná pro uspokojení diváka procházet vzhledovými proměnami a jen za loňský rok natočila 4 filmy. Nejraději ale vzpomíná na první úspěch.

Wednesday Addamsová je oblíbená nejen u publika, ale určité pouto k ní má i její představitelka Christina. "Ty filmy měly největší vliv na mou kariéru a na můj život,“ přiznala v rozhovoru pro A.V. Club.

"Dnes jsem dospělá a vypadám jinak, ale velkou část dětství jsem strávila jako Wednesday a pak propagací těch filmů. Ráda o nich budu mluvit do konce života,“ řekla s notnou dávkou vděčnosti.

Ricciová dodnes tvrdí, že část Wednesday žije v ní. "Dohadovat se o tom, jestli Wednesday stvořila mě nebo naopak, je jako hádat, zda byla dřív slepice nebo vejce. Cítím k ní silné pouto, bez ohledu na to, že pro některé je jen filmová postava. Pro mě je velkou součástí mé minulosti,“ řekla Christina.

Christina oceňuje slova od publika, ať už jsou jakákoliv. "Lidé mi píšou a říkají, že si mě budou pamatovat jako malou holku v černých šatech. Jiní naopak hodnotí mou novou tvorbu a říkají, že jsou rádi, že jsem zůstala svá. Někteří bývalí dětští herci nemusí, když s nimi jejich staré role zůstávají, mně to nevadí, naopak jsem ráda za všechny vřelé zprávy,“ vysvětlila.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.