Proroctví Baby Vangy: Nesnesitelná vedra a nedostatek vody. Přijde den, kdy se ze Země ztratí různé rostliny, zelenina a zvířata

Včely - Ilustrační snímek
Včely – Ilustrační snímek
Foto: Profimedia
Alena Šindelářová | redaktorka
[email protected]
Publikováno: 22. 8. 2023

Bulharská jasnovidka Vangelija Pandeva Dimitrová – Gušterová (†85), přezdívaná Baba Vanga či Nostradamus z Balkánu, měla dar vidět do budoucnosti. Baba Vanga, jež přišla v dětství o zrak při tornádu, předpovídala velké politické i společenské změny a také varovala před objevením nebezpečných virů. Část proroctví slepé stařenky se již vyplnila. Nyní se naplňují i slova o úmorných vedrech a nedostatcích vody, které už dnes několik evropských států sužují, informoval o tom britský bulvární deník Daily Mail. Pro ŽivotvČesku.cz pak promluvila zkušená psycholožka Radana Rovena Štěpánková, a to v rámci dotazu, proč se mnozí lidé upínají na různá proroctví mystiků a jasnovidců.

Podle knihy Proroctví jasnovidky Vangy od Ženi Kostadinové čeká lidstvo trnitá cesta od bohatství k úpadku a boji o holý život. Výrazné sociální nepokoje a politické krize ještě více prohloubí ekologické katastrofy a otrávené životní prostředí. Pro desetiletí, ve kterém se nyní nacházíme, předpověděla Bulharka mimořádná sucha a nedostatek vody.

Podobně o tom informuje i britský deník Daily Mail. S nedostatkem vody se už dnes potýkají některé státy jižní Evropy, jako je Portugalsko či Itálie. Nedostatek pitné vody řeší i Anglie. Baba Vanga v roce 1981 vyřkla, aby lidé začali zavařovat vodu do sklenic. "Včely vymřou, mléko bude otráveno. Zavařujte vodu do sklenic. Přijde den, kdy se ze Země ztratí různé rostliny, zelenina a zvířata," pronesla mystička před více než 40 lety.

Pro lidstvo nemilé proroctví Baby Vangy se vyplňuje už několik let. Přírodní katastrofy začínají být ve světě na denním pořádku. Ať už se jedná o požáry, povodně, nesnesitelná vedra a nedostatek potravin a vody v některých částech světa. Podle předpovědi Baby Vangy se lidstvo bude v těchto letech řítit do záhuby.

"Zemětřesení, ohně, povodně, bída… Mnoho lidí zahyne. Všichni se budou bít, všechny národy budou na jedné hromadě. Lidí bude méně, nebude zboží. Ovce, krávy, kozy nebudou vhodné ke konzumaci. Se vším si zahráváte a nevidíte, jaká bída přichází. Lidé budou chodit holí a bosí, nebudou mít co jíst, čím si zatopit nebo svítit," zněla její krutá prognóza, která se v některých segmentech začíná čím dál více projevovat.

Redakce ŽivotvČesku.cz oslovila psycholožku s letitou praxí, která vysvětlila, proč se lidé snaží hledat odpovědi v tom, co uvádí různá proroctví. "Lidé hledají odpradávna smysl své existence, protože jsme na Zemi jen na dobu dočasnou. Přejeme si býti součástí věčnosti," přiblížila pro ŽivotvČesku.cz odbornice v oboru psychologie Radana Rovena Štěpánková s tím, že zejména obava a strach z neznáma je hnacím motorem.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.