Prorok Nostradamus předpověděl hrůzný obraz třetí světové války. Slavný vědecký skeptik teorii popírá

Válka - Ilustrační snímek
Válka – Ilustrační snímek
Foto: Pixabay
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 14. 11. 2020

Tajemný věštec a francouzský lékař Michele de Nostredame, zvaný Nostradamus, zůstává záhadnou osobností 16. století. Jeho komplikovaná čtyřverší měla předpovídat řadu zásadních historických událostí od Velkého požáru Londýna v roce 1666 v době doznívání epidemie moru až po vzestup nacistického diktátora Adolfa Hitlera a vypuknutí druhé světové války. Spekuluje se i o tom, že jeho verše předpovídají další fatální událost – třetí světovou válku. To však zcela popírá americky vědecký skeptik Brian Dunning (55).

Století 8, báseň 59: Dvakrát potlačeno. Dvakrát sesazeno. Východ oslabí Západ. Jeho protivník po několika bitvách pronásledovaný na moři selže tehdy, až ho bude třeba.

Raketový útok na začátku ledna letošního roku zabil velitele iránských elitních jednotek Kuds a obávaného vojenského lídra Blízkého východu, kterým byl Kásem Solejmání (†62). Vše proběhlo na příkaz amerického prezidenta Donalda Trumpa. Irán na to odpověděl o několik dní později raketovými útoky na základny americké armády, jak uvedl britský Express. Tento konflikt dramaticky narušil vztahy mezi západním a východním světem a posílil chaos a propuknutí nepokojů.

Století 12, báseň 56: Dohoda a mír budou všude porušeny. Přátelství poskvrněná svárem. Probudila se nenávist. Všechna víra je narušena stejně jako naděje. Marseille ztratí pospolitost.

Století 8, báseň 59: Antikrist zničí velmi brzy celou trojici. Jeho válka potrvá sedmadvacet let. Nevěřící jsou mrtví, zajati, vyhoštěni. S krví, lidskými těly, vodou a rudým deštěm pokrývajícím Zemi.

Podle některých stoupenců okultně zaměřeného proroka dal najevo tímto čtyřverším konflikt globálního rozměru, za který by se dala považovaf třetí světová válka. Podle něj by měla trvat téměř tři desetiletí, přesně 27 let. Údajně ji rozpoutají tři z mocných států a jejich svár naruší rovnováhu v celém světě.

"Nejednoznačné a nesprávně překlady, »kreativní« interpretace, spisy o falešných zprávách, fiktivní zprávy a rozpoznávání neexistujících kódů v jeho čtyřverších přispívají k obrovskému množství děl. Všechno z toho je špatně a mnohonásobně zveličeno, nežli Nostradamus kdy sám napsal. Jeho spisy jsou často využívaný zcela klamnými způsoby," popírá teorii o tom, co vyjadřují slova slavného věštce, která jsou spojována s třetí světovou válkou, americký spisovatel Brian Dunning, autor podcastu Skeptoid a několika knih zaměřených na vědecký skepticismus, jak informoval britský Express.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.