Prověřování výpovědí a fotogalerie smutku: Co se dělo před tím, než zemřel čtyřměsíční kojenec?

Policie bohužel našla dítě bez známek života.
Policie bohužel našla dítě bez známek života.
Foto: Facebook

Pátrání po čtyřměsíčním Tadeáškovi z Hořína na Mělnicku policisté po dni ukončili. Chlapečka bohužel nalezli v sobotu odpoledne bez známek života. Jeho zmizení v pátek oznámila jeho matka s tím, že na chvíli usnula v zámeckém parku a po probuzení už byl kočárek s jejím synem pryč. Krátce před tím jeho matka prodávala synovy věci.

Chlapec byl pohřešovaný od pátečního večera v Hoříně na Mělnicku. Policie po nalezení těla kojence ukončila pátrání. Zároveň prověřuje výpovědi dvou lidí.

Mohu potvrdit, že na základě získaných informací jsme nalezli tělo kojence, nařídili jsme soudní pitvu ke zjištění příčin úmrtí. V souvislosti s tím prověřujeme výpovědi dvou osob, se kterými nyní provádíme další úkony,“ uvedla pro ŽvČ policejní mluvčí Eva Hašlová. 

Bezvládné tělíčko bylo podle dostupných informací nalezené poblíž řeky parku, kde ho měli matce ukrást. Policie šla po horké stopě okolo třetí hodiny odpoledne. Tedy v době, kdy se stáhly tři desítky hasičů.

Matka byla problémová

https://zivotvcesku.cz/slo-o-desivy-plan-nebo-o-drogy-matka-mrtveho-kojence-prodavala-par-dni-pred-synovou-smrti-jeho-veci/Podle různých výpovědí lidí z okolí dítěte, byla matka údajně problémová. Měla sklony k návykovým látkám, několikrát byla spatřena s dítětem ve stavu pod vlivem alkoholu.

Redakci se podařilo zjistit, že krátce před smrtí dítěte prodávala jeho věci. Podala si i inzerát na prodej dětské autosedačky. Podle výpovědi jedné z kamarádek, která se svěřila redakci Život v Česku, měla matka kojence nabízet i oblečení. “Buď to potřebovala na drogy, jídlo, nebo se maličkého chtěla zbavit. To nevím, do hlavy jsem jí neviděla, ale přišlo mi to divné,” uvedla známá matky.

Chtěla se ho zbavit?

Matka dítěte přišla podle informací portálu iDnes.cz před několika dny na sociální odbor s tím, že nemá kde bydlet a o dítě se nemůže postarat. Nakonec slíbila, že půjde do azylového domu. K tomu už nedošlo...

Odnesla ho sama na sociálku, že se nezvládá starat. Dělali jí testy na drogy a prokázali jí v krvi pervitin. Tehdy byl Tadeáš týden u nás, starali jsme se o něj,“ popsala příbuzná ženy.

O inzerátu, ve kterém matka kojence prodávala jeho věci, jsme psali ZDE

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu