První slova jeho manželky. Vratislav Mynář nehodlá odstoupit. Krásná Alex zaslala SMS zprávu

Alex Mynářová a Vratislav Mynář
Alex Mynářová a Vratislav Mynář
Foto: Nextfoto
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 19. 10. 2021

Vedoucí kanceláře prezidenta Vratislav Mynář (54) uvedl, že jediným, kdo ho může odvolat, je prezident Miloš Zeman (77). který je v současnosti hospitalizován v Ústřední vojenské nemocnici na jednotce intenzivní péče. Z jeho slov se dá usoudit, že dobrovolně odstoupit nemá v plánu. Jeho rezignaci doporučila řada politiků. Redakce ŽivotvČesku.cz oslovila kancléřovu půvabnou manželku Alex (38) s dotazem, jak situaci ohledně svého muže vnímá a zda by podle ní měl odstoupit. "K tomu se vůbec vyjadřovat nebudu. Nezlobte se," stálo v odpovědi zaslanou SMS zprávou.

Moravská svatba kancléře Vratislava Mynáře a moderátorky Alexandry Mynářové (Noskové) se odehrála v kostele v Osvětimanech, kde si novomanželé řekli své »Ano« a dali první manželský polibek. Stalo se tak v únoru roku 2015. Za svědka jim byl prezident Miloš Zeman (77), mezi svatebčany nechyběla ani první dáma Ivana (56). Od té doby tvoří manželé stabilní dvojici. Vychovávají společně dvě děti - chlapce Vratislava a Viktora.

Rušno kolem vedoucího Kanceláře prezidenta začalo být ohledně zdravotního stavu hlavy státu. Předseda Senátu Miloš Vystrčil (61) v pondělí konstatoval, že kancléř Mynář měl už od minulé středy zprávu lékařů o prezidentově stavu, v níž se konstatovalo, že není schopen výkonu pracovních povinností. Prezidentská kancelář ale o zdraví hlavy státu neinformovala. Navíc umožnila, aby jej o den později navštívil předseda Poslanecké sněmovny Radek Vondráček (47).

Policie začne s ohledem na informace, které zazněly na Vystrčilově pondělní tiskové konferenci, prošetřovat možné protiprávní jednání, ve kterém lze spatřovat znaky trestných činů proti republice.

V současnosti Vratislav Mynář uvedl, že ze své funkce nehodlá odstoupit a odvolat ho může jen prezident. Jeho manželka Alex Mynářová odmítla jednání svého manžela komentovat. "K tomu se vůbec vyjadřovat nebudu. Nezlobte se," stálo v odpovědi, kterou manželka vedoucího Kanceláře prezidenta republiky zaslala SMS zprávou do redakce ŽivotvČesku.cz.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.