První společné foto po rozchodu. Monika a Andrej Babišovi u ledu jako vzorní rodiče

Monika Babišová s manželem Andrejem Babišem
Monika Babišová s manželem Andrejem Babišem
Foto: Profimedia
Alena Šindelářová | redaktorka
[email protected]
Publikováno: 10. 5. 2024

Manželé Babišovi tři týdny po oznámení rozchodu zveřejnili první společnou fotografii. Monika s Andrejem a synem Frederikem přišli fandit na úvodní zápas českému hokejovému týmu, kterému se do cesty za zlatem postavilo Finsko. Rodina Babišova se sešla před O2 arenou a společně se vyfotila. Na rodinném snímku chybí jen dcera Vivien. Pro ŽivotvČesku.cz promluvil o rozchodu Babišových odborník na partnerské vztahy Jeroným Klimeš. Podle něho proběhl rozchod mezi manželi už dávno předtím, než ho oficiálně oznámili.

U manželů Babišových se po rozchodu rozhodně nedá mluvit o napjatých vztazích. Jak je vidět, jako rodina spolu vychází stále perfektně. Tak, jak expremiér uvedl v oficiálním prohlášení o rozchodu, stále s Monikou fungují jako milující rodiče svých dětí.

"Jdeme na to," napsali ke společnému snímku předtím, než vešli do vysočanské arény, kde se koná úvodní hokejový zápas mistrovství světa. Babišovi vypadají na snímku nadšeně a spokojeně. Celá rodina včetně Vivien často navštěvuje sportovní utkání. Kromě hokeje chodí rodina i na fotbal.

O rozchodu Babišových pro ŽivotvČesku.cz promluvil psycholog Jeroným Klimeš, jenž uvedl, že k reálnému odcizení mezi nimi došlo už dávno předtím, než to bývalý premiér oznámil na sociální síti.

"Citový rozchod proběhl už v minulosti. Po tak dlouhé době ten vztah je už citově mrtvý a ten pár spolu drží jen formálně. A rozchod už je psychicky dávno za nimi. Teoreticky je možné, že si Monika oddechla, protože v praxi to bývá tak, že u podobných párů ta žena musí čekat, až ji ten muž opustí. Ona »nemůže« sama odejít, protože kdyby odešla ona, tak z toho bude pořádná »mela«, řečeno s nadsázkou," vysvětlil odborník na partnerské vztahy.

Zároveň Klimeš po rozchodu doporučuje, aby se bývalí partneři k sobě chovali korektně - to znamená na úrovni sousedských vztahů. Jak je vidět, toho jsou Babišovi schopni dokonale. Vřelé vztahy mezi nimi panují i několik měsíců po rozchodu a je málo pravděpodobné, že by to i do budoucna mělo být jinak.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.