Psychický nátlak a situace, které šly za hranu myslitelného. Kristýna z Výměny manželek svěřila pravdu o tom, co se dělo po natáčení

Kristýna z Výměny manželek
Kristýna z Výměny manželek
Foto: Se svolením TV Nova
Josef Šťastna | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 17. 3. 2022

Populární reality show z českých domácností svým aktérům někdy zcela změní život a po natáčení si uvědomí, že jejich dosavadní vztah fungoval na špatném základu. To je případ Kristýny (28), které došlo, že už nemůže a nechce dál žít s manželem Martinem (30). O tom, co se může při natáčení stát s psychologickými pochody jednotlivých účastníků, promluvila pro ŽivotvČesku.cz kreativní producentka reality show Jana Rezková.

Vegetariánka Kristýna se v aktuálně odvysílaném díle podívala do rozvětvené rodiny, která si libuje v jídle a děti nezapírají, že jsou trochu závislé na mobilních telefonech. Natáčení v Krupce přesto zvládla a v nové rodině obstála se ctí. Šestatřicetiletý David, který se na deset dnů stal jejím »novým manželem«, ji velmi chválil.

Kristýna a její partner Martin se přitom do Výměny manželek přihlásili, aby si od sebe dali na deset dnů pauzu a zjistili, zda spolu chtějí dál žít. Mladá maminka tříleté Natálky přiznala, že před účastí v reality show se u nich při diskuzích s Martinem děly věci, které podle ní do partnerského soužití nepatří.

"Šlo o vyostřené debaty, které podle mého vkusu zašly za určité hranice, za které by to ve vztahu nikdy zajít nemělo. Cítila jsem hodně psychického nátlaku na moji osobu, jednu dobu jsem na tom nebyla psychicky nejlépe, byla to kombinace všeho," popsala mladá žena pro TV Nova s tím, že po natáčení přišel v podstatě ihned rozhovor na téma, že manželství bude nejlepší ukončit rozvodem.

"Výměna nám změnila život ve všech ohledech, pár dnů po natáčení jsme se rozešli a dnes s již bývalým manželem máme za sebou rozvod. Nakonec jsem to byla já, kdo se rozhodl ten vztah ukončit," vysvětlila Kristýna s tím, že už před natáčením měla pocit, že její manželství směřuje ke krachu, což se potvrdilo.

"Po Výměně jsme si vrátili i snubní prstýnky a měli jsme emotivní debatu o všem, co se v našem vztahu dělo. Říkali jsme si, že to chceme slepit, že nám to za to stojí, ale pár dnů po Výměně to sklouzlo do starých kolejí. V tu chvíli jsem si uvědomila, že to vážně nikam nevede. Výměna byla něco, co nám pomohlo udělat tlustou čáru za vším. Deset dnů jsme se neviděli, mohli jsme věci přehodnotit, ale pár dnů po Výměně všechno sklouzlo zpátky," dodala pro portál s tím, že už neměla chuť vztah zachraňovat za každou cenu.

Kreativní producentka Jana Rezková pro ŽivotvČesku.cz popsala, že deset dnů odloučení funguje pro mnohé páry jako katalyzátor, který urychlí procesy, které v zárodku klíčily. Pokud to mezi nimi skřípe, tak Výměna mnohé pochody jen obnaží či urychlí.

"Se štábem jsme mockrát zažili na první pohled zdravou rodinu, ve které ale natáčení odšpuntuje skryté věci a začne to skřípat. Musíte si uvědomit, že hlavně ty ženy jsou na deset dnů vytržené od vlastní rodiny a mají čas přemýšlet a uvědomí si plno věcí. Ta druhá rodina vždy lidem nastavuje zrcadlo," uvedla pro ŽivotvČesku.cz Jana Rezková s tím, že natáčení je opravdu jakýmsi urychlovačem budoucích změn.

Martinovi i Kristýně se po rozvodu ulevilo. Přestali na sebe navzájem psychicky tlačit, mnohé věci si dokázali vyříkat a dnes paradoxně fungují lépe než ve svazku manželském. Malá Natálka nepřišla o mámu ani tátu, její rodiče se chovají jako dospělí lidé a ukázalo se, že šlo o vztah, kterému rozvod jen prospěl.

"Ve svém životě nového muže nemám a ani to neplánuji, nechávám tomu volný průběh, myslím, že těmto věcem nejde jít úplně naproti, nechci to za každou cenu uspěchat. Jsem sama, snažím se najít sama sebe, co vlastně chci. Myslím si, že až přijde ten správný čas, tak potkám toho pravého. Můj bývalý muž má novou partnerku, oba jsou spokojení, já jim to upřímně přeji. Jsem ráda, že bývalý muž našel někoho, s kým je šťastný. Vycházíme spolu dobře, všechno je tak, jak má být," doplnila ve své zpovědi Kristýna smířeně s tím, že nikomu nic nevyčítá a je ráda, že pobyt v Krupce v rozvětvené rodině jí otevřel v mnoha ohledech oči.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.