Půvab ve Sněmovně. Markéta Pekarová Adamová se řadí k nejhezčím ženám v české politice

Předsedkyně TOP09 Markéta Pekarová Adamová
Předsedkyně TOP09 Markéta Pekarová Adamová
Foto: Archiv Markéta Pekarová Adamová
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 12. 5. 2020

Markéta Pekarová Adamová je jednou z našich nejvýraznějších mladých političek. Zároveň jí někteří považují za nejhezčí ženu ve Sněmovně. V současnosti je předsedkyně politické strany TOP 09.

Do pozice, ve které nyní je, se vypracovala postupně z řadové členky strany a zastupitelky na městské části. Nebyl to skok do Sněmovny, ale postupná práce, která stála hodně úsilí.

Po maturitě na gymnáziu ve Svitavách se přestěhovala do Prahy, kde začala pracovat v obchodním oddělení T-Mobile Czech Republic a vystudovala bakalářský obor andragogika a personální řízení na Filozofické fakultě UK. Titul Ing. získala na ČVUT, kde absolvovala obor ekonomie a management v průmyslu.

V létě roku 2009 vstoupila do politické strany TOP 09. Do té doby se aktivně politicky neangažovala. Na konci srpna 2019 oznámila, že se bude na podzimním sněmu TOP 09 ucházet o pozici předsedkyně strany. V neděli 24. listopadu 2019 byla zvolena, když získala 96 ze 177 hlasů.

Běžná pracovní doba

Svou práci má ráda a je pro ní motivací. "Občas přemýšlím, jaké by to bylo mít běžnou pracovní dobu, více volného času. Ale práce mě baví a motivuje mě i podpora spousty občanů, jejichž zájmy hájím a za něž mluvím, a mohu jim třeba reálně pomoci v jejich situaci," uvedla v rozhovoru pro Deník půvabná politička, která má svou velkou kariéru před sebou.

Na snímky ženy, která se nebojí jít do války slov, se podívejte do galerie.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.