Půvab ve Sněmovně. Markéta Pekarová Adamová se řadí k nejhezčím ženám v české politice

Předsedkyně TOP09 Markéta Pekarová Adamová
Předsedkyně TOP09 Markéta Pekarová Adamová
Foto: Archiv Markéta Pekarová Adamová
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 12. 5. 2020

Markéta Pekarová Adamová je jednou z našich nejvýraznějších mladých političek. Zároveň jí někteří považují za nejhezčí ženu ve Sněmovně. V současnosti je předsedkyně politické strany TOP 09.

Do pozice, ve které nyní je, se vypracovala postupně z řadové členky strany a zastupitelky na městské části. Nebyl to skok do Sněmovny, ale postupná práce, která stála hodně úsilí.

Po maturitě na gymnáziu ve Svitavách se přestěhovala do Prahy, kde začala pracovat v obchodním oddělení T-Mobile Czech Republic a vystudovala bakalářský obor andragogika a personální řízení na Filozofické fakultě UK. Titul Ing. získala na ČVUT, kde absolvovala obor ekonomie a management v průmyslu.

V létě roku 2009 vstoupila do politické strany TOP 09. Do té doby se aktivně politicky neangažovala. Na konci srpna 2019 oznámila, že se bude na podzimním sněmu TOP 09 ucházet o pozici předsedkyně strany. V neděli 24. listopadu 2019 byla zvolena, když získala 96 ze 177 hlasů.

Běžná pracovní doba

Svou práci má ráda a je pro ní motivací. "Občas přemýšlím, jaké by to bylo mít běžnou pracovní dobu, více volného času. Ale práce mě baví a motivuje mě i podpora spousty občanů, jejichž zájmy hájím a za něž mluvím, a mohu jim třeba reálně pomoci v jejich situaci," uvedla v rozhovoru pro Deník půvabná politička, která má svou velkou kariéru před sebou.

Na snímky ženy, která se nebojí jít do války slov, se podívejte do galerie.

Láska je jednou z věcí, která přináší do života štěstí. Herec, dabér a nadaný fotograf Zde...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu