Radek Kašpárek z MasterChefa: Přicházíme o miliony, ale pro Čechy změníme restauraci

Radek Kašpárek je porotce v soutěži MasterChef.
Radek Kašpárek je porotce v soutěži MasterChef.
Foto: archiv Radka Kašpárka
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 23. 4. 2020

Kvůli krizi je restaurace Field v centru Prahy, kterou provozuje věhlasný porotce a michelinský šéfkuchař ze soutěže MasterChef Radek Kašpárek, uzavřena. Portálu Život v Česku přiznal, že s vládními opatřeními přichází o milionové částky. Přesto se s uvolněním nařízení těší, až mu v restauraci opět usednou první hosté.

"S týmem pracujeme každý den. A chceme poděkovat zdravotníkům v první linii. Každý den vaříme 160 obědů, které zdarma vozíme do nemocnice Na Františku a Pod Petřínem. Oběd s polévkou za částku 80 korun lidé uhradí na náš účet a pokud lidé přispějí více, je to skvělé. Takhle nám to pokryje náklady, jinak jsme samozřejmě v prodělku v řádu milionů," řekl Kašpárek, který počítá dny, až bude opět smět otevřít restauraci a přivítat v ní první hosty.

Změna pokrmů

Vše se v rámci dosavadního jídelníčku změní. Alespoň na čas. Důvodem je, že do Kašpárkovy restaurace před vládními opatřeními chodila zejména klientela ze zahraničí. "Měníme menu a řadu věcí tak a přizpůsobujeme se pomalu české klientele. Nepočítám s tím, že do Česka v dohledné době budou proudit davy cizinců, takže musíme u sebe udělat nějakou změnu a zachovat chod firmy," dodal Kašpárek a tím, že pozitivní věcí na celé situaci je, že se jeho zaměstnanci stmelili a ukazuje se, jak jsou silný tým.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.