Radka Třeštíková se stává módní ikonou. Po Zuzaně Bubílkové její karlovarský outfit inspiroval také kytaristu Josefa Vařeku

Radka Třeštíková
Radka Třeštíková
Foto: Nextfoto
Alžběta Staňková | Redaktorka
alzbeta.stankova@zivotvcesku.cz
Publikováno: 13. 7. 2022

Spisovatelka Radka Třeštíková (41) se kromě literárního talentu nedávno ukázala také jako módní ikona. Její neotřelý outfit z karlovarského filmového festivalu totiž inspiruje fanoušky bez ohledu na věk i pohlaví. Po publicistce Zuzaně Bubílkové (70) se tak po jejím vzoru oblékl také kytarista Josef Vařeka (29), partner zpěvačky Martiny Pártlové (43). Zda bude stejně jako Zuzana Bubílková vtažen do dívčí války, které se účastní také Dáda Patrasová (66), oběť předchozího vtipu, zatím není zřejmé. "Vůbec to nebylo myšleno nějak útočně na nikoho," uvedla pro ŽivotvČesku.cz Zuzana, která lavinu lehce nekorektního humoru spustila.

Minimalistický top a kostkovanou sukni s vysokým rozparkem vynesla na červený koberec v Karlových Varech spisovatelka Radka Třeštíková, čímž vzhledem k formálnímu dress codu akce šokovala veřejnost. Kritiku si vyslechla také od fanoušků a stylisty slavných Káji Pavlíčka (49).

"Dobře, všichni víme, že tohle byl zkrátka veliký přešlap. Je to bohužel velké nedodržení předepsaného dress codu, což je v zásadě urážka hostitele, společensky je to opravdu nepříjemná situace. V současnosti navíc přílišná odhalenost není vůbec in, naopak je v kurzu spíše rafinovanost," řekl k outfitu spisovatelky pro ŽivotvČesku.cz přísný módní guru.

Reakce na sebe nenechaly dlouho čekat. Po Zuzaně Bubílkové, která nemeškala a vyfotila se ve velmi podobném outfitu, který neváhala po svém způsobu s humorem shodit, se inspirovat nechal také muzikant Josef Vařeka (29), který žije ve vztahu se zpěvačkou Martinou Pártlovou (43) a je spojován s kapelami Koblížc! a Walda Gang. Fotografii navíc šikovně využil k propagaci vlastního koncertu právě v Karlových Varech.

Ačkoli sám žádné vysvětlení svého extravagantního počinu zatím nepodal, jistě by souhlasil s průkopnicí Radčina osobitého stylu Zuzanou Bubílkovou, která se ke vtipu pro ŽivotvČesku.cz exkluzivně vyjádřila.

"Ona to určitě věděla, že udělá rozruch. To by se pak několikrát neomlouvala. Ale jak jinak chcete, aby si vás všimli? Dneska musíte šokovat a přesně to Třeštíková udělala. Dneska i babičky v zapadlé vísce vědí, že je Třeštíková spisovatelka. Takové okamžiky jsou koření festivalu a na ně by, tedy podle mého, měli satirici reagovat. Tak jsem to udělala," uvedla komička s tím, že v humoru je zkrátka dovoleno mnohé.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.