Reinkarnace je odpovědí na smysl života. Člověk se nemůže v dalším životě stát zvířetem, říká léčitel

reinkarnace, ilustrační snímek
reinkarnace, ilustrační snímek
Foto: Pixabay.com
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 20. 4. 2021

Reinkarnace neboli převtělování je dlouhodobě probíraným tématem. Mnoho lidí v ni chce věřit, další si naopak myslí, že jde o nesmysl. I v přátelských konverzacích lidé často debatují o tom, čím by chtěli být v příštím životě. Náboženské sice zmiňují možnost reinkarnace lidské duše do zvířat, ale podle léčitele je skutečnost jiná. "Když jsme dosáhli nejvyššího stádia, stali jsme se lidmi. Vesmír šetří energií a proto není možné se z jedné třídy vrátit zpět do předchozí," uvedl pro ŽivotvČesku.cz léčitel biotronik Petr Davídek.

Reinkarnace je sice spjata hlavně s náboženskými tradicemi, jde ale o téma hojně probírané i nevěřícími. Mnoho lidí vyslovilo přání, čím by chtěli být v příštím životě, vybírat si je ale nereálné. Léčitel Petr Davídek pro ŽivotvČesku.cz popsal, jak reinkarnace funguje a proč není možné být v jednom životě člověkem a ve druhém zvířetem.

"Jsme tělo, duše a duch. Reinkarnace je jednou z nejdůležitějších odpovědí na světě, konkrétně na otázku, jaký je smysl života. Proč se narodíme, jsme ve škole, sbíráme zkušenosti. Jaký by to mělo smysl, aby se někdo něco odmala učil a potom zemřel, tělo se rozpadlo a nezbylo by z toho nic? Základ vesmíru je neplýtvat energií," vysvětlil pro ŽivotvČesku.cz odborník s dlouholetou praxí.

Podle léčitele lze právě díky reinkarnaci sledovat rozdíly mezi lidmi. "Když se podíváte na osoby kolem sebe, jsou tu lidé vyspělí a méně vyspělí. Ti, kteří berou drogy, pijí alkohol, kradou. Pak ti, kteří učí ostatní, pomáhají ostatním. Nejsme všichni na stejné úrovni, někdo si neumí s problémy poradit, někdo další nemá peníze, má potíže, ale nepoznáte to na něm, protože ho v dřívějších dobách třeba mučili a nynějším problémům se směje," popsal pro ŽivotvČesku.cz Petr Davídek.

Na svět přicházejí i neuvěřitelně talentované děti, které už v útlém věku zvládnou toho, čeho leckterý dospělý člověk nedosáhne. "Když se narodí malé dítě, v něčem geniální, jak se k tomu umu dostalo? U maminky v břiše zřejmě ne. Tam, kde člověk skončí jako stařec, na určité inteligentní výši a umu, tak tam začíná, když se znovu narodí. Hlavní bytost je v určité duchovní dimenzi, ten nepotřebuje jíst, pít či spát, žije nekonečně, to jste skutečně vy. Duch ale vše umí a zná pouze teoreticky a s tělem má prostředníka, což je duše. Ta přináší tělu informace," řekl pro ŽivotvČesku.cz léčitel Petr Davídek.

Někteří lidé se rodí s darem, který dalece přesahuje lidské chápání. Jedním z takových byl...

Během svého života může člověk vyslovit přání, že v tom příštím si přeje být libovolným zvířetem. Reálně to ale není možné. "Nelze být člověkem v jednom životě a ve druhém například kočkou. Kdo tvrdí, že to lze, nezná zákony. My jsme jako bytosti prošli třemi dimenzemi, jako duše jsme šli od kamenné říše k rostlinné a do živočišné. Když jsme dosáhli nejvyššího stádia, stali jsme se lidmi. Vesmír šetří energií a proto není možné se z jedné třídy vrátit zpět do předchozí. Vyspělý člověk se nestane zvířetem," doplnil pro ŽivotvČesku.cz vyhledávaný léčitel Petr Davídek.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu