Rekonstrukce hrobu Gottových. Slavíkova sestřenice tvrdí, že Ivana Gottová na místo nejezdí

Ivana Gottová a Karel Gott / hrob rodičů Karla Gotta
Ivana Gottová a Karel Gott / hrob rodičů Karla Gotta
Foto: Nextfoto / foto 2: ŽivotvČesku
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 11. 9. 2022

Místo posledního odpočinku rodičů Karla Gotta (†80) v Újezdu u Svatého Kříže na Plzeňsku se neobejde bez drobné rekonstrukce. Jde o lokaci, kde chtěl být Slavík původně pochovaný, nakonec ale spočinul na pražských Malvazinkách. "Stále sem docházejí fanoušci, už to není tak početné, jako to bylo v minulosti, ale počítám, že 1. října sem bude opět chodit hodně lidí," řekl pro ŽivotvČesku.cz zaměstnanec hřbitova. Právě prvního října to budou tři roky od skonu Mistra.

S informací o rekonstrukci hrobu rodičů Karla Gotta přišel deník AHA!. Podle něj v hrobě menších rozměrů odpočívají zpěvákovi rodiče Marie (†66) a Karel (†77) Gottovi. Poslední místo odpočinku tam našli ale i další členové rodiny. Redaktor portálu ŽivotvČesku.cz se vydal na místo a hrob zachytil na několika snímcích.

Na náhrobní desce je pak schránka s urnou, v níž jsou pozůstatky zpěvákova dlouholetého řidiče a také kamaráda Oldy Havránka (†78). Ten byl partnerem zpěvákovy sestřenice Hany (77). Zemřel v Újezdu v roce 2017, když prohrál v boji se zákeřnou rakovinou.

Hrob je udržovaný. Nechybí květiny a svíčky a řada sošek. Podle deníku je největším problémem na hrobě rodičů Karla Gotta to, že zmizela zlatá barva z desky se jmény.

"Tu desku chci nechat opravit. Ivana sem nejezdí, takže to udělám sama. Kvůli Kájovým rodičům i Oldíkovi, aby to tady měli hezké," uvedla pro deník Slavíkova sestřenice Hana Zímová. Ta v Újezdu stále žije v domě, do něhož Karel jezdil v dětství za babičkou a dědou.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.