Reprodukční číslo se drží pod hodnotou jedna. V neděli přibylo 823 případů covidu

Koronavirus – ilustrační foto
Koronavirus – ilustrační foto
Foto: pixabay.com

Epidemie koronaviru v České republice začíná brzdit. Reprodukční číslo se drží pod klíčovou hodnotou jedna. K 18. dubnu bylo v nemocnicích hospitalizováno 4052 pacientů s nemocí covid-19.

V neděli přibylo v Česku 823 případů covidu, což je nejnižší denní nárůst od 13. září. Za celou dobu epidemie od začátku loňského března bylo v Česku zaznamenáno přes 1,6 milionu nakažených koronavirem a 28.532 zemřelých lidí s covidem-19. Vyplývá to z aktuálních údajů na webu ministerstva zdravotnictví.

Reprodukční číslo, ukazující rychlost šíření nákazy, se k dnešku oproti neděli nezměnilo a dál se drží pod zlomovou hodnotou jedna.

Denní nárůsty počtu případů covidu-19 v Česku postupně klesají už od začátku letošního března, kdy vystoupaly na téměř 17.000. Snížilo se v posledních dnech znovu i tzv. reprodukční číslo udávající, kolik dalších lidí nakazí jeden pozitivně testovaný.

Oblíbený herec Jan Dolanský (43) během koronavirové epidemie musel skloubit povolání a péč...

Po vystoupání nad hodnotu jedna v první polovině minulého týdne kleslo do neděle na zhruba 0,73. Na stejné hodnotě zůstalo i dnes. Stejný zůstal také index rizika protiepidemického systému PES, kterým se dříve řídila opatření proti šíření covidu-19. V současnosti činí 53 bodů, což odpovídá třetímu z pěti stupňů pohotovosti.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.