Říkali mi, že mám hezký obličej, ale dole jako koule. Shodila jsem 33 kg a rozhodně nekončím, šokuje Charlotte Štiková

Charlotte Štiková
Charlotte Štiková
Foto: Profimedia
Josef Šťastna | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 13. 9. 2021

Mladší sestra Ornelly Koktové (28) měla vždy krásnou tvář a výrazné oči, od brady dolů její figura ale připomínala kuličku. Charlotte Štiková (25) si to uvědomila a začala na sobě pořádně dřít. Dostavil se famózní výsledek. "Mám dole už 33 kilogramů a v plánu mám dalších 30 sundat," řekla otevřeně pro ŽivotvČesku.cz s tím, že ani nečekala, jak ji cvičení začne bavit.

Pokud někdo může dělat přednášky a semináře o boji s přebytečnými kilogramy, tak je to Charlotte Štiková. Vždy měla hluboké oči a plné rty, když ale přišla do společnosti, tak muži i ženy šeptem hodnotili hlavně její postavu. A i když byli lidé hodně diplomatičtí a hodní, tak museli vidět, že Charlotte má problémy s nadváhou a životosprávou.

Když nejmladší Štiková oznámila, že bude hubnout, tak se mnozí smáli, že pár pokusů u ní už bylo... Jenže Charlotte nakonec i negativní poznámky motivovaly k tomu, aby začala makat a dokázala malý zázrak.

"Zhubla jsem 33 kilogramů a rozhodně nekončím. Po reality show Štiky jsem dále tloustla a pak jsem si řekla, že už to musím dát dolů. Chci sundat dalších 30 kilogramů, s proměnou ještě určitě nekončím," řekla pro ŽivotvČesku.cz sestra Ornelly Koktové, která vlastně »ze svého těla« odstranila váhu větší zahradní sekačky či skoro dvou výstrojí hokejového brankáře.

"Když dávám fotky na Instagram, tak si pořád říkám, zda tam nevypadám tlustě... Je mi jasný, že hubená nejsem, ale všechno bude. Stravu mám hezky upravenou, konzultovala jsem ji i s panem doktorem a myslím si, že jídlo je základ. Říká se, že člověk vypadá tak, jak jí. Jenže také musím říct, že opravdu každý den chodím do fitka. Když úplně výjimečně se do fitka nedostanu, tak jdu plavat. Začala jsem se hýbat a ti kteří říkali, že jinak to nepůjde, tak měli pravdu. Začátky byly samozřejmě těžké, jenže pak mě to chytlo a začalo mě to bavit, takže až ještě shodím, tak začnu rýsovat boky a »břišáky« a budu dál pokračovat. Dnes už si neumím ani představit, že bych do posilovny nechodila, to bych měla ze sebe špatný pocit. Teď si hledám trenérku, aby na mě dohlížela a dala mi nějaké rady," otevřeně sdělila žena, která by byla ráda, aby se její cesta stala inspirací i pro další ženy.

Charlotte Štiková je dnes sebevědomou ženou, která se nebojí přiznat, že do boje s hmotností jí paradoxně dávala sílu i kritika, kterou slýchávala.

"Často se potkávám s kamarádkami a ony mě vidí vlastně pořád, tak už ani nechválí, už si zvykly, že hubnu. Ale když mi to řekne třeba nějaký novinář, tak mě to vždy »nakopne« a vím, že nepolevím. Pamatuji si, jak vždycky říkali, že mám hezký obličej, ale dole jsem jako koule... Vlastně i tyhle vzpomínky mě motivují jít dál," řekla na závěr žena, která vlastně na konci celého procesu své kostře uleví tak výrazně, že by se dalo říct, že ze sebe sundá hmotnost dospělého člověka.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.