Rodina dlužila peníze za rakev pro syna. Pohřební služba ho nechala ležet na betonu

Ilustrační snímek
Ilustrační snímek
Foto: Pixabay.com
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 19. 10. 2020

Co všechno se může stát, když vznikne dluh a nejsou peníze na jeho zaplacení. O tom se přesvědčila rodina 19letého chlapce, která prožila otřesný zážitek, na který s jistotou už nikdy nezapomene.

Rodina z mexického města Tehuacán si kvůli nedostatku rodinných financí prožila hotové peklo. Přišla nejen o milovaného 19letého syna, ale zároveň byla vystavena otřesné zkušenosti. Chlapec zemřel přirozenou smrtí a v souvislosti s jeho pohřbem rodina měla zaplatit účet vystavený celkem na 3500 mexických pesos (něco přes 3800 českých korun). Jenže problém nastal, když ho nebyla schopná celý zaplatit. Pohřební služba nestála pouze o část sumy (konkrétně 900 pesos), ale požadovala celou částku. Když ji nedostala, rozhodla se zakročit radikálně. Její zaměstnanci si rakev odnesli a mrtvolu mladíka nechali ležet jen tak na betonové zemi v obležení květin a svíček, jak uvedl britský Mirror.

Truchlící pozůstalí museli být svědky příšerného pohledu, když viděli mrtvolu syna položenou jenom na podlaze. Zoufalství z neuctivého zacházení s tělem zemřelého střídalo to, že nemají celou částku peněz k uhrazení slušného a řádného pohřbu v rakvi. Jediná šance byla veřejná sbírka na sociálních sítích, kde by dokázali vybrat všechno, co jim scházelo – tedy zhruba 2600 pesos (přes 2800 korun).

"Tato rodina potřebuje pomoc, aby mohla synovi uspořádat slušný pohřeb. Je třeba zmínit, že rodina je chudá a neměla dostatečné prostředky na zaplacení pohřebních služeb," hlásal příspěvek na Twitteru, jak uvedl Mirror. Pozůstalí obdrželi záplavu příspěvků a darů, které jim umožnily koupit novou rakev a rozloučit se synem tak, jak se sluší a patří. Místní rada také pomohla tím, že rodině bezplatně poskytla místo na hřbitově, kam mladík mohl být pohřben.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.