Rodina dlužila peníze za rakev pro syna. Pohřební služba ho nechala ležet na betonu

Ilustrační snímek
Ilustrační snímek
Foto: Pixabay.com
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 19. 10. 2020

Co všechno se může stát, když vznikne dluh a nejsou peníze na jeho zaplacení. O tom se přesvědčila rodina 19letého chlapce, která prožila otřesný zážitek, na který s jistotou už nikdy nezapomene.

Rodina z mexického města Tehuacán si kvůli nedostatku rodinných financí prožila hotové peklo. Přišla nejen o milovaného 19letého syna, ale zároveň byla vystavena otřesné zkušenosti. Chlapec zemřel přirozenou smrtí a v souvislosti s jeho pohřbem rodina měla zaplatit účet vystavený celkem na 3500 mexických pesos (něco přes 3800 českých korun). Jenže problém nastal, když ho nebyla schopná celý zaplatit. Pohřební služba nestála pouze o část sumy (konkrétně 900 pesos), ale požadovala celou částku. Když ji nedostala, rozhodla se zakročit radikálně. Její zaměstnanci si rakev odnesli a mrtvolu mladíka nechali ležet jen tak na betonové zemi v obležení květin a svíček, jak uvedl britský Mirror.

Truchlící pozůstalí museli být svědky příšerného pohledu, když viděli mrtvolu syna položenou jenom na podlaze. Zoufalství z neuctivého zacházení s tělem zemřelého střídalo to, že nemají celou částku peněz k uhrazení slušného a řádného pohřbu v rakvi. Jediná šance byla veřejná sbírka na sociálních sítích, kde by dokázali vybrat všechno, co jim scházelo – tedy zhruba 2600 pesos (přes 2800 korun).

Děsivý závěr měla partnerská hádka, která se vyostřila také kvůli požití alkoholu. Anna Vi...

"Tato rodina potřebuje pomoc, aby mohla synovi uspořádat slušný pohřeb. Je třeba zmínit, že rodina je chudá a neměla dostatečné prostředky na zaplacení pohřebních služeb," hlásal příspěvek na Twitteru, jak uvedl Mirror. Pozůstalí obdrželi záplavu příspěvků a darů, které jim umožnily koupit novou rakev a rozloučit se synem tak, jak se sluší a patří. Místní rada také pomohla tím, že rodině bezplatně poskytla místo na hřbitově, kam mladík mohl být pohřben.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu