Roman Staša: Vládní opatření zastavila moje kuchařské podnikání. Bez výhry bych neměl co jíst

Vítěz kulinářské show Roman Staša
Vítěz kulinářské show Roman Staša
Foto: Archiv Romana Staši
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 10. 1. 2021

Charismatický vítěz kulinářské reality show Roman Staša (32) je jako řada dalších podnikatelů v oblasti gastronomie a fitness odříznutý od příjmů. Současná vládní opatření nepřejí jeho podnikání, se kterým začal po svém vítězství. "Není to dobré. Od Vánoc jsem zrušil vaření tak za 100 tisíc korun a ztráty každým dnem narůstají," upřesnil pro ŽivotvČesku.cz talentovaný Roman.

S koncem soutěže hledal vítěz gastro show pro amatérské kuchaře své uplatnění, v němž by zúročil své dovednosti. A přišel s poměrně zajímavým podnikatelským konceptem. "Vařím u lidí v jejich domácnostech. Můj projekt se jmenuje Bez adresy, kdy dojíždím po celé republice," před časem pro ŽivotvČesku.cz prozradil bývalý juniorský hokejový reprezentant, který byl před soutěží jen kluk, co se živí jako osobní trenér a rád griluje.

Kvůli současným vládním opatřením nemůže podnikat a počítá jen ztráty, které nejsou rozhodně malé. "Současná situace má významný vliv na moje podnikání. Jenom od Vánoc jsem zrušil vaření za více než 100 tisíc korun. A každý den přicházím zhruba o další tisíce korun. Nejde jen o vaření, ale nemohu ani vykonávat podnikání jako trenér. Ale sociální a zdravotní pojištění platit musím. Kdyby nebylo vítězství v MasterChefovi, řeknu to narovinu, tak nemám co jít. Je pravda, že jsem dostal kompenzační bonus, ale na život podnikatele to nestačí. Je to hodně smutná doba, která zastavila moje kuchařské podnikání," řekl pro ŽivotvČesku.cz Roman, který ve finále soutěže porazil ambiciózní Pavlínu Lubojatzky (25).

"O další peníze přicházím kvůli tomu, že musím na sobě pracovat i v této těžké době, takže musím trénovat různé recepty a suroviny nejsou zadarmo. Takže sice se něco zkonzumuje, ale náklady mi vznikají. Je to prostě špatná doba. A to ani nechci říkat, jak jsou na tom druzí lidé, je mi z toho smutno," dodal pro ŽivotvČesku.cz Roman Staša, který věří, že se snad co nejdříve život v Česku vrátí zpět do stavu jako před epidemií.

V Česku nyní platí protikoronavirová opatření, která odpovídají nejvyššímu, pátému stupni pohotovosti. Zlepšení situace očekávají odborníci po 10. lednu, kdy by se měla začít projevovat přísnější protiepidemická opatření platná od 27. prosince. 

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.