Roman Staša prozradil první dojmy z vaření v přímém přenosu. Popsal, co ho nejvíce překvapilo

Roman Staša je vítěz kulinářské show
Roman Staša je vítěz kulinářské show
Foto: se svolením TV Nova
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 5. 2. 2021

Splnění velkého snu přišlo po vítězství v kulinářské show, kdy kondiční trenér a titulovaný vítěz Roman Staša dostal nabídku vařit v jednom z pořadů nejúspěšnější tuzemské komerční televize. Po soutěži se mu velmi daří a vaření se věnuje v podstatě na plný úvazek. "Zhodnotil bych to jako až nadprůměrně příjemné," svěřil se s prvními dojmy z vaření v ranním pořadu pro ŽivotvČesku.cz.

Roman Staša je sympaťák s humorem, kterým bavil v poslední řadě kulinářské show, kde stanul na stupni vítězů. Po jejím skončení ale nezvolnil tempo a stále má napilno.

Svět gastronomie se mu stal vlastním a v létě představil svůj první kurz vaření. Přišla dokonce nabídka na pravidelnou účast v oblíbeném ranním pořadu, kde ho televizní diváci mohou vídat od 5. února každý pátek. Jeho velká premiéra už proběhla a první dojmy jsou hodně pozitivní.

"Bylo to opravdu skvělé, jsem nadšený. Netušil jsem, jak neskutečně dobří jsou moderátoři (Kristina Kloubková a Pavel Svoboda, pozn. red.), kteří mi velmi výrazně pomohli. Zhodnotil bych to jako až nadprůměrně příjemné," prozradil Roman Staša pro ŽivotvČesku.cz, mimo jiné také vyhledávaný kondiční trenér, který pomohl zhubnout i porotci soutěže a gastronomickému mistrovi Janu Punčochářovi (41).

Protože je spíše noční sova a chodí pozdě spát, moc toho i kvůli brzkému natáčení nenaspal, ale nervozita se u něj projevila naštěstí jen ve zdravé míře.

"Musím přiznat, že nervózní jsem moc nebyl. Na kamery jsem celkem zvyklý, i když tohle byl přímý přenos. Ale dělal jsem recept, který znám, což byl záměr, abych byl více v klidu. Nervozita tam byla jen trošku, přece jenom to byl živý přenos," popsal pro ŽivotvČesku.cz pocity z premiéry v ranním pořadu s názvem Snídaně s Novou úspěšný kuchař.

"Dělal jsem perník s rakytníkem a javorovým sirupem, který jsem připravoval ve finále MasterChefa jako dezert s obměnou – v soutěži jsem dělal polevu z foie gras, ale tady jsem místo toho použil rakytník. Chtěl jsem to pojmout spíše formou zdravého jídla. Z toho důvodu rakytník," vysvětlil sympatický vítěz MasterChefa.

Až se uvolní vládní nařízení kvůli epidemii koronaviru, chce jít Roman Staša spíše cestou vaření, které ho baví a nabízí mu řadu zajímavých možností. Pokud by přišla nabídka na vlastní pořad, má jasno v tom, jak by to probíhalo.

Svatba je velkým dnem v životě, na který se nezapomíná. Tříleté výročí slaví náš přední moderátor Leoš Mareš (44), který se oženil 5. února 2018 s krásnou přítelkyní, modelkou a módní redaktorkou Monikou Marešovou (39), rozenou Koblížkovou. Na tento výjimečný den a pocity, které prožíval, zavzpomínal právě v souvislosti s důležitým výročím. "Z kostela jsme nasedli do auta a jeli rovnou na letiště," prozradil.

"Naprosto důvěřuji televizi Nova, se kterou jsme navázali velmi dobrou spolupráci. Samozřejmě by to bylo skvělé, zůstat na Nově je můj cíl a chtěl bych s nimi spolupracovat co nejvíce a co nejdéle. Pokud něco přijde, budu určitě nadšený. Ale nejsem typ člověka, který musí být za každou cenu všude. Televizi Nova jsem velmi zavázán, protože bych bez ní neexistoval. Pokud by se dělo cokoli kolem Novy, tak bych jim chtěl maximálně vycházet vstříc," dodal Roman Staša pro ŽivotvČesku.cz.

Štěstí prožívá po boku krásné manželky Andrey uznávaný šéfkuchař Radek Kašpárek (40), kter...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu