Reklama:

Rozbor psychologa: Manželství Moniky Babišové patrně doplatilo na prokletí politických lídrů

Monika Babišová a Andrej Babiš
Monika Babišová a Andrej Babiš
Foto: Profimedia
Alena Šindelářová | redaktorka
[email protected]
Publikováno: 19. 4. 2024

Letos na konci července by uběhlo sedm let od chvíle, kdy si Monika Babišová a Andrej Babiš řekli své »ANO«. V resortu Čapí hnízdo vstoupili do manželství po třiadvaceti letech společného soužití. Manželé Babišovi spolu mají dvě dospělé děti –⁠⁠⁠⁠⁠⁠ Vivien a Frederika. O tom, že v jejich manželství pravděpodobně došlo k zásadním změnám, informovala redakce ŽivotvČesku.cz jako první už o velikonočních svátcích. Opoziční politik nyní na sociálních sítích potvrdil, že manželství s Monikou je u konce. Rozchod Babišových pro ŽivotvČesku.cz rozebral psycholog Jeroným Klimeš. Promluvil mimo jiné i o tom, že manželství Babišových pravděpodobně postihlo prokletí politiků ve vysokých funkcích.

Reklama:

Manželé Babišovi patřili k nejstabilnějším párům české politické scény. Půvabná Monika Babišová stála při svém manželovi v dobrém i ve zlém tři dekády let. Nyní je jejich vztah u konce. O tom, že se pravděpodobně mezi manželi něco děje, informovala redakce ŽivotvČesku.cz už o velikonočních svátcích, když každý z nich zamířil na jiný konec světa strávit chvíle volna. Dle vyjádření Andreje Babiše na sociálních sítích nadále chtějí s manželkou zachovat harmonické rodinné vztahy.

Reklama:

Obecným pohledem se na rozchod manželů Babišových podíval špičkový odborník na partnerské vztahy a rodinu Jeroným Klimeš. Pro ŽivotvČesku.cz uvedl, že rozchod známého páru pravděpodobně není blesk z čistého nebe. "Tento rozchod může být už záležitostí delší doby. Může se jednat o odcizení, které trvá řadu let," sdělil psycholog Jeroným Klimeš.

Dále odborník zdůraznil, že vysoká politika zkrátka nepřeje partnerským vztahům. Andrej Babiš se přitom v politickém prostředí pohybuje přes deset let. "Vysoká politika je prostředí, které manželství nesvědčí," řekl Jeroným Klimeš s tím, že v tomto případě nehraje roli takzvaná zakletá sedmička, kdy se partneři často rozchází právě po sedmi letech. Babišovi spolu za více jak třicet let překonali nespočet překážek, ale zažili spolu i spoustu šťastných chvil, jak uvedl bývalý premiér Andrej Babiš ve svém příspěvku na sociální síti Instagram, kde rozchod s manželkou potvrdil.

Krach manželství se netýká jen Andreje Babiše, zažili ho expremiéři za sociální demokracii Bohuslav Sobotka a Jiří Paroubek –⁠⁠⁠⁠⁠⁠ ten dokonce dvakrát. Ale také další bývalí šéfové vlády a někteří ministři. Příkladem Jan Hamáček v minulosti oznámil, že se chce po 13 letech manželství rozvést. A rozvedl se i Bohuslav Sobotka, muž, o kterém mnozí ani netušili, že nějakou manželku má. Největší milostné drama v české politice přinesl překvapivě konzervativní politik, spořádaný katolík a otec čtyř dětí Petr Nečas.

Reklama:

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Reklama:
Reklama: