Rozvod Martina Stropnického a Veroniky Žilkové s háčkem. Advokátka slavných párů ukázala na 2 podmínky, které exministr musí dodržet, aby se herečky zbavil

Veronika Žilková (vpravo) a její manžel Martin Stropnický
Veronika Žilková (vpravo) a její manžel Martin Stropnický
Foto: Nextfoto
Josef Šťastna | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 15. 3. 2022

Herečka Veronika Žilková (60) s bolestným výrazem ve tváři oznámila, že z jejího života utekl diplomat Martin Stropnický (65), se kterým má šestnáctiletou dceru Kordulu. Energická herečka se rozhodla, že bude na veřejnosti prát »špinavé prádlo«, a veškerou vinu za ztroskotané manželství hodila na svého manžela. Martin Stropnický jako správný diplomat ví, že jsou situace, kdy je dobré mlčet a veškerou energii soustředit na přípravu rozvodu. Ten se může nakonec i zkomplikovat. Právnička Eva Ondřejová pro ŽivotvČesku.cz popsala, jaké podmínky musí splnit manželé, kteří po rozvodu zatouží.

Když se před osmnácti lety brali, tak mnozí tipovali, že soužití klidného diplomata a divoké herečky nebude mít dlouhého trvání. Nakonec ale charismatický Stropnický vydržel vedle své manželky dlouhých osmnáct let a nikdy si na nic nestěžoval, naopak se zdálo, že Veroniku Žilkovou dokázal svou rozjímavou náturou zklidnit a čeká je klidný podzim života.

Podle nejnovějších mediálních výstupů to vypadá, že Martin Stropnický chce rozvodovým obdobím projít v klidu tak, aby zjitřené emoce hlavně negativně nedopadly na šestnáctiletou Kordulku. Veronika Žilková zvolila jinou taktiku a exaltovaně na všechny strany zdůrazňuje, že rodinu rozbil její manžel, a naznačuje, že Stropnický je tak trochu srab.

"Exministr obrany místo obrany své rodiny v době válečného napětí sedí ve vile s atomovým krytem a svoji rodinu rozbíjí," zakomponovala herečka do rodinné peripetie i válečný konflikt na Ukrajině, když fanouškům na Instagramu popisovala, kdo za krach vztahu může.

O tom, jaké emoce zklamaná herečka cítí, svědčí její živé streamy na Instagramu, které posílá svým sledujícím. O svém manželovi začala mluvit jako o »panu Stropnickém«, a dokonce uvedla, že ho začala oslovovat termínem »Vaše excelence«. Její manžel ji prý požádal, aby se dohodli na společném prohlášení, to Žilková odmítla a přišlo jí lepší krach manželství oznámit prostřednictvím deníku Blesk.

"Poradil mi vydání tiskové zprávy. To ale vydává úřad. Já jsem mu na to řekla: Vaše excelence, vy nepodáváte výpověď, vy odcházíte od manželky a nezletilé dcery," vysvětlila svým fanouškům Veronika Žilková a naznačila, že již dříve s manželem řešili, že jejich manželství nevzkvétá. Martin Stropnický nakonec udělal první krok a Žilkové do e-mailu napsal, že končí, že už ji nemiluje.

Podle psychologa Jeronýma Klimeše, který se specializuje na problémy v rodinách a vztahové krize, je zřejmé, že Stropnický využil online formu k tomu, aby se s manželkou už nemusel potkávat osobně.

"To znamená, že se bojí té debaty. On má pocit, že nemá sílu vydržet tu debatu a následnou hádku. Aby tomu předešel, tak to oznamuje přes nekontaktní prostředek. Vypadá to, že ho kdykoliv převálcuje. Dělají to lidé, kteří se bojí předstoupit před toho partnera a říct mu, co se děje," popsal Jeroným Klimeš pro ŽivotvČesku.cz, co se odehrává v mysli muže, který své manželce napíše dopis.

Herečka se nyní obává toho, že ji Stropnický vyměnil za mladší »model«. Domnívá se, že její manžel měl potřebu si dokazovat, že umí zastavit stárnutí. "Asi zjistil, že v 65 letech vypadá líp vedle mladé slečny než vedle šedesátileté manželky. Jiné vysvětlení nemám. Těžce se smiřoval s přibývajícími léty. Herci jsou víc ješitní. Tak si asi našel někoho, pro koho je zase mladý princ. S dobrým platem a postavením," zuřila Žilková v rozhovoru pro Blesk, ve kterém také přiznala, že cítí existenční a emocionální strach.

Právnička Eva Ondřejová, která je známá tím, že před soudem často zastupuje vlivné a movité lidi, pro ŽivotvČesku.cz popsala dvě podmínky, za kterých se Martinu Stropnickému podaří od Žilkové opravdu utéci. Stropnický bude muset prokázat, že s Žilkovou už 6 měsíců nemá žádné intimnosti a že manželství reálně skončilo už před půl rokem.

"Manželství musí trvat alespoň rok a manželé spolu nežijí nejméně půl roku. Podmínka zabraňuje tomu, aby se lidé nerozváděli hned po svatbě. Půl roku pak spolu nežijí jako manželé, což nevylučuje, že spolu nemohou obývat společnou domácnost. Obývají třeba jeden byt, neodstěhovali se, ale půl roku spolu už nežijí jako manželé, nemají například společné finance, nemají intimnosti, nechovají se jako manželé. V případě, že toto není, tak není splněna podmínka pro rozvod," popsala zkušená právnička pro ŽivotvČesku.cz, na co rozvodové soudy hledí.

Martin Stropnický pobývá od roku 2018 v Izraeli, kde se jako velvyslanec spolupodílí na řešení ukrajinské krize. V zemi, která dala světu judaismus i křesťanství, je rusko-ukrajinský konflikt považovaný za hodně citlivý, protože židovský stát má vazby jak na Rusko, tak i na Ukrajinu. Země se tedy snaží o vyvážený postoj k oběma válčícím stranám a mimo jiné se snaží o zprostředkování mírových dohod. Martin Stropnický tak je plně pracovně vytížen a věří, že Žilková nebude dělat problémy a na rozvod kývne.

Podle herečky mají rozdělené vlastnictví manželů a poslední dva roky se i kvůli koronaviru potkávali málo. Cestování mezi Českou republikou a státem Izrael bylo velmi komplikované. Žilková do země nelétala i kvůli tomu, že se starala o nemocnou matku. Herečka také uvedla, že s manželem byli v kontaktu po telefonu a žili v dočasném odloučení. Stropnický zřejmě zjistil, že mu »dočasné« odloučení vyhovuje, a rozhodl se, že ho promění na odloučení »trvalé«.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.