Russell Crowe se vrátil na místo, kde natáčel film Gladiátor. I přes přebytečné kilogramy se pochlubil svaly

Herec Russell Crowe
Herec Russell Crowe
Foto: Profimedia
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 9. 11. 2021

Jako Gladiátor uchvátil publikum svou formou a svého času býval jedním z nejpřitažlivějších herců. Russell Crowe (57) prošel razantní proměnou a dávno nevypadá jako Maximus. Na natáčení filmu ale stále vzpomíná rád a nyní se rozhodl vzpomínky oživit. S přáteli se vydal na dovolenou na Maltu a nezapomněl na kole vyrazit přímo na místo, kde se natáčela celá řada scén. Dokonce ukázal svaly, aby porovnal, jak moc se změnil.

Russell Crowe patří mezi osobnosti, jejichž proměna v čase je pro fanoušky až šokující. Bývalý idol žen, který se proslavil filmem Gladiátor, v němž jeho vypracované svalstvo obdivoval kdekdo, výrazně přibral, zešedivěl a nechal si narůst vlasy i plnovous. Na doby své největší slávy, přestože vyžadovaly velkou fyzickou dřinu, vzpomíná rád.

Aby si vzpomínky oživil, vyrazil herec se svými přáteli na Maltu. Tam na kolech společně navštívili přímo místo, na němž se do filmu Gladiátor natáčela řada důležitých scén. Crowe neušel zrakům fanoušků, se kterými se rád vyfotil, a nešlo si nevšimnout, že návštěva tohoto místa mu vykouzlila úsměv na tváři. Dokonce vyhrnul rukávy a ukázal svaly, aby porovnal, zda má i dnes takové bicepsy jako dříve.

"Od roku 2000 jsem až dosud ten film neviděl. Po dvaceti letech jsem zašel na charitativní promítání v Koloseu, kde soundtrack hrál živě orchestr o padesáti členech. Měl jsem velkou radost z toho, jak moc diváky stále baví. Také jsem skutečně ocenil režii, ten film není můj, je režisérův, díky němu jsme všichni podali tak skvělé výkony," řekl pro společenský magazín Variety skromný Russell Crowe.

Před lety byl Crowe velmi nespokojený se scénářem filmu a s natáčením souhlasil pod podmínkou, že bude přepsán a on sám se na něm bude podílet. "Ten první scénář byl opravdu příšerný, bylo to velmi špatné. Například pasáž, kde byl Maximus prodán jako otrok, ve filmu původně vůbec nebyla," prozradil herec, který by dnes už svalnatého bojovníka jen stěží zahrál.

Proměna Russella Crowea započala kvůli natáčení filmu Nejsilnější hlas, pro roli v něm musel přibrat. Další přibírání pro roli ho čekalo hned o rok později a nadbytečné kilogramy se mu od té doby nedaří shodit, ačkoli sportuje a žije zdravě.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.