Rybář se dočkal překvapení. V síti mezi kraby našel rybu, která měla lidskou tvář

Profimedia.cz
Thajský rybář se dočkal děsivého úlovku
Foto: Profimedia.cz
Rudolf Šindelář | Redaktor
rudolf.sindelar@zivotvcesku.cz
Publikováno: 12. 4. 2021

Netradičním úlovkem se pochlubil třiatřicetiletý rybář Prasert Shookul, kterému se podařilo zachytit do sítě velmi nezvyklý kousek. Z vody totiž vytáhl rybu, která se jen tak nevidí. Měla totiž děsivou tvář s lidským výrazem.

Thajský rybář zažil opravdu nezvyklou situaci, na kterou nejspíš do konce svého života nezapomene. Poblíž neobydleného ostrova v Andamanském moři připravil past na kraby a trpělivě čekal na tučný úlovek. Když se vydal zjistit, kolik krabů se chytilo do jeho sítě, dočkal se nemilého překvapení. Uvízla v ní totiž na první pohled zvláštní ryba, kterou otočil, aby si ji dobře prohlédl. Ale když to udělal, »vybafla« na něj děsivá lidská tvář.

Bizarní ryba měla totiž oči a ústa, která se podobala těm lidským. Strašidelný pohled však převýšila rybářova zvědavost, a tak tvora pořádně prozkoumal. Mořské stvoření ulovené v síti mezi kraby mělo velmi krátké tělo a chyběly mu jakékoli zuby. "Málem jsem všechno zahodil zpátky do moře, když jsem spatřil tu děsivou rybu," popsal hrozný zážitek a nevídaný nález zaskočený rybář.

Podivně vyhlížející »něco« uhynulo už během zpáteční cesty ke břehu. Ryba vážila necelé tři kilogramy – přesně 2,7 kilo a byla dlouhá celkem 42 centimetrů.

Úlovek může rybáře někdy pořádně překvapit. Zážitek Nathana Martina se stal hitem internet...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu