Reklama:

S covidem-19 bylo v nemocnicích ke konci víkendu 52 lidí, to je o čtyři víc než minulou neděli

Ilustrační snímek
Ilustrační snímek
Foto: Pixabay
Publikováno: 23. 8. 2021

Reprodukční číslo se po dvou týdnech dostalo mírně pod hodnotu jedna, což značí zpomalování epidemie. O víkendu kleslo zhruba na 0,96. V neděli přibylo v Česku 107 nových případů nemoci covidu, to je o 31 víc než před týdnem. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví.

Reklama:

Reprodukční číslo udává průměrný počet nakažených od jednoho pozitivně testovaného. Nad úrovní jedna bylo v předchozích dvou týdnech, podle revidovaných údajů ministerstva zdravotnictví se pod tuto hranici dostalo v sobotu i v neděli.

Takzvané incidenční číslo, které udává týdenní počet nově nakažených v přepočtu na 100.000 obyvatel, se třetí den po sobě drží pod hodnotou 12. Nejvyšší je dlouhodobě v Praze s 28 nakaženými na 100.000 lidí za posledních sedm dní. Nejméně se epidemie šíří v Královéhradeckém, Pardubickém a Zlínském kraji s týdenní incidencí zhruba šest.

Reklama:

S covidem-19 bylo v nemocnicích ke konci víkendu 52 lidí, o čtyři víc než minulou neděli. Ve vážném stavu je nyní osm hospitalizovaných. V neděli se proti koronaviru očkovalo necelých 12.800 lidí, zhruba stejně jako před týdnem. Od začátku vakcinace loni v prosinci zdravotníci podali víc než 11,2 milionu dávek, dokončené očkování má přes 5,5 milionu lidí, tedy přes polovinu všech obyvatel. Cílem je dosáhnout proočkovanosti kolem 70 procent lidí. Očkovat je nyní možné od 12 let.

Testů na koronavirus laboratoře provedly v neděli zhruba 13.400 přesnější metodou PCR a přes 44.000 antigenních, o něco méně než o týden dříve.

Od začátku loňského března, kdy se v Česku objevily první případy nákazy, bylo v zemi potvrzeno téměř 1,68 milionu případů koronaviru, drtivá většina se vyléčila a 30.385 lidí s covidem-19 zemřelo. Úmrtí za uplynulý týden přibylo devět, zatím poslední z nich v pátek, o víkendu ministerstvo dosud žádného zemřelého neregistruje.

Reklama:

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Reklama:
Reklama: