S tebou mě baví svět: 5 věcí, které jste o komedii století možná vůbec nevěděli

Ilustrační snímek
Ilustrační snímek
Foto: Archiv TV Nova
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 27. 12. 2020

Jaké by to byly svátky bez legendární české komedie S tebou mě baví svět, kterou v roce 1982 natočila režisérka Marie Poledňáková a zahrála si v ní řada legendárních herců? I letos ho odvysílá nejsledovanější komerční stanice a řada diváku tak poněkolikáté s chutí usedne k obrazovce. Co jste ale možná o legendárním snímku nevěděli? Redakce ŽivotvČesku.cz vám přináší několik zajímavých skutečností.

Příběh, který jste bezesporu několikrát viděli, vypráví o zimní dovolené tří kamarádů a jejich šesti malých dětech. Za dlouhé roky od vzniku si získal srdce milionů diváků. Dnes už snad každý ví, že komedie byla v minulosti vyhlášena za komedii století. Pojďme se ale podívat na to, co jste o snímku možná vůbec nevěděli.

  • Co znamená krycí název akce »Ydykseb«, která ve snímku zazní? Když ho vyslovíte pozpátku, všechno vám bude jasnější.
  • Pravdou je, že snímek se netočil v Beskydech. Jako kulisy posloužily Krkonoše. Chatu od roku 1963 vlastnila parta vodáků, která ji nechala bez oprav. Mnoho scén proto vznikalo ve studiích v Praze.
  • Před chatou bylo ve skutečnosti pouze pár stromků. Režisérka filmu Marie Poledňáková si ale přála, aby jich tam bylo víc. Proto jich tam bylo několik uměle dodáno.
  • Pamatujete si na scénku, kde Pavel Nový utírá chlapci zadek jehličím? V minulosti Marie Poledňáková uvedla, že chlapeček vůbec netušil, že má herec v ruce jehličí, proto tak přesvědčivě křičel.
  • Komedie se natáčela ve značných mrazech, herci se proto snažili všemožnými způsoby propašovat na plac alkohol.

Zpěvák Julián Záhorovský (36) patří mezi osobnosti, jejichž kariéře významně pomohla telev...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu