Šéfkuchař z kulinářské show k Prymulově večeru v restauraci: Je to trapné, říká Jan Punčochář

Jan Punčochář je vyhlášený šéfkuchař
Jan Punčochář je vyhlášený šéfkuchař
Foto: Se svolením TV Nova
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 23. 10. 2020

Ministr zdravotnictví Roman Prymula (56) ukázal národu přesně pravý opak toho, co po něm požaduje. Muž, který má porazit epidemii, si ve středu zašel do restaurace, na Vyšehradě, ze které později vycházel bez roušky. Jeho jednání a skutečnost, že restaurace mají být zavřené, rozlítili řadu provozovatelů stravovacích zařízení. Jedním z nich je třeba Jan Punčochář. "Je to trapné," řekl pro ŽivotvČesku.cz porotce ze známé televizní gastro show.

Vypadá to tak, že ministr lidem káže vodu a sám pije víno. Tak se dá popsat jednání ministra zdravotnictví, který byl zachycen fotografy Blesku, jak vychází po půlnoci ze středy na čtvrtek z restaurace, která má být podle jeho pravidel zavřená.

Redakce ŽivotvČesku.cz oslovila známé provozovatele luxusních restaurací, co si o jednání ministra myslí. "Je to trapné, víc k tomu snad nejde ani říct, ať si lidé udělají obrázek sami," řekl pro ŽivotvČesku.cz Jan Punčochář.

"Tak snad mu chutnalo," řekl stroze Zdeněk Pohlreich, kterého doplnil Radek Kašpárek. "Tohle se nemělo stát. Je to smutné," řekl pro ŽivotvČesku.cz porotce ze známé show o vaření.

Paradoxem je, že ve čtvrtek večer jsme ministra Romana Prymulu kontaktovali, abychom se zeptali na poslední vývoj kolem epidemie koronaviru. Ptali jsme se ho, jaký názor má na předpovědi biologa Jaroslava Flegra.

"On stále nebere v potaz, že by ta opatření měla začít platit. Druhá věc je, že pro mě je neuvěřitelné, že je tu pořád velké procento lidí, kteří nařízení nerespektují. Pokud by se nic nedělo, tak ty jeho predikce se mohou blížit realitě. Ale ta omezení už tady jsou a lidé se začínají méně stýkat. Takže by to nemělo jít do takových toček, to je nepředstavitelné. Počty úmrtí vysoké jsou, protože je to v rizikových skupinách. Tam k počtu navýšení úmrtí ještě dojde. Ale jestli se dostaneme k číslu 250, to si nejsem jistý," uvedl ministr zdravotnictví pro ŽivotvČesku.cz.

V další části rozhovoru pak Prymula apeloval na veřejnost, že je nutné pravidla dodržovat a nedělat tajné akce. Není na pořadu dne, aby ministerstvo a vláda připravila další restrikce. Důležité je, aby lidi začali nařízení respektovat.

"Těch dalších možných opatření už není mnoho. Důležité je, aby ta opatření lidé dodržovali. Aby hlavně zůstali doma. Ale jestli se lidé budou doma tajně stýkat, dělat doma různé akce, tak je jasné, že žádné opatření nepomůže. Takže kdybychom pak zavřeli úplně všechno včetně průmyslu, tak je možné, že to stejně nebude fungovat, pokud se lidé budou tajně stýkat doma," uvedl ve čtvrtek v 19:50 hodin Prymula pro ŽivotvČesku.cz.

K situaci se vyjádřila i opozice, která žádá odstoupení ministra zdravotnictví Romana Prymuly.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.