Reklama:

Šéfkuchař z Pohlreichova souboje restaurací rád pracuje s vnitřnostmi. Obsluha z jeho restaurace neumí vyslovit názvy pokrmů, ukáže video

Autor: TV Nova | Souboj restaurací
Alžběta Staňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 13. 3. 2023

Nová epizoda Pohlreichova souboje restaurací zavede diváky do prostředí italských restaurací v Česku. Právě kuchyně ze slunné Itálie přitom v tuzemsku patří mezi ty nejpopulárnější a v oblibě ji má i šéfkuchař Zdeněk Pohlreich (65). Petr Hajný, jeden ze soutěžících premiérové epizody, kterou televize Nova odvysílá ve středu večer, pro ŽivotvČesku.cz prozradil, že největší předsudky z jeho repertoáru mají návštěvníci restaurace vůči vnitřnostem. Sympatický kuchař však, jak ukáže video, má ve svém podniku co zlepšovat. Především pak italskou výslovnost svého personálu.

Reklama:

Již dávno se Češi v nabídce restaurací nespokojí s gulášem a tradičním knedlo-vepřo-zelo. Na vzestupu je cizokrajná gastronomie s různou mírou exotiky a právě italské pokrmy v současnosti patří mezi ty nejpopulárnější.

Reklama:

"Je nad slunce jasnější, že se zákaznické chování generačně proměňuje. Sice je stále populární tradiční česká kuchyně, ale je i jasné, že mladší generace chce jíst jinak. To má za následek příliv restaurací s asijskými a fast foodovými koncepty. Zdá se, že i Amerika si nachází cestu do Čech a na Moravu - stejně jako stále populární Itálie," vysvětlil pro ŽivotvČesku.cz ve svém vyjádření Zdeněk Pohlreich, který do svého pořadu pozval restaurace, jež se tomuto typu gastronomie věnují.

Petr Hajný a Karel Šimůnek z restaurace Di Nuovo v Horních Jirčanech jsou dva kamarádi, kteří se rozhodli splnit si svůj italský sen. Seznámili se v práci před více než patnácti lety. Jezdili spolu na výlety, chodili do restaurací, za gastronomií vyjíždí společně dokonce i se svými rodinami. I když se prý občas pohádají tak, že spolu nemluví, jsou v kuchyni perfektní parťáci.

"Baví mě pracovat s vnitřnostmi, které nejsou úplně běžné a v Čechách moc oblíbené. Hosté občas mívají předsudky například k brzlíku, pepřenkám z kapra a dukátovým buchtičkám, kde si je nejprve spojují se školní jídelnou. Když je pak u nás ochutnají, už jiné nechtějí," popsal pro ŽivotvČesku.cz Petr Hajný, co ho na gastronomii baví ze všeho nejvíce, a dodal, že recept na těsto na dukátové buchtičky pochází z jeho vlastní rodinné kuchyně.

Přestože vnitřnosti nejsou zdaleka pro každého a ochutnat je chce trochu odvahy, i on sám má pokrmy, které nijak netouží vyzkoušet. "Vůbec mě neláká hmyz a tyhle věci. Ale to asi není vyhlášená lahůdka, ne?" prozradil pro ŽivotvČesku.cz s úsměvem šéfkuchař.

V pořadu se bude muset utkat se zátěžovým testem a také náročným úkolem v podobě tajného hosta, který bude mít speciální přání, jež se nenachází na jídelním lístku. Oslnit porotu se bude snažit po boku parťáka Karla Šimůnka glazovaným brzlíkem a tatarákem s čokoládou a lanýžem.

Jak ale ukáže kamerový záznam tajného hosta, sympatický podnik Di Nuovo má své nešvary. Jedním z nich je fakt, že obsluha neumí správně vyslovit italské názvy pokrmů, což Zdeněk Pohlreich vyhodnotí jako ostudu. Kromě toho dvojici přátel, kteří společně podnik provozují, vytkne také to, že obsluha nebyla za přítomnosti hosta úplně pružná, pokud šlo o možnost dostat pouze poloviční porci pokrmu.

Zdeněk Pohlreich ve svém novém pořadu
Zdeněk Pohlreich ve svém novém pořadu
Foto: Se svolením TV Nova
Reklama:

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Reklama:
Reklama: