Šestiletému chlapci rozsekl hlavu kus oceli zpod sekačky. Netuším, co mi zabránilo omdlít, popsala matka hrůzný zážitek

Šestiletý Alex Hook bojuje o život
Šestiletý Alex Hook bojuje o život
Foto: Profimedia
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 19. 9. 2021

Strach o život vlastního dítěte je asi ten nejhorší, který může člověk zažít. Rodina teprve šestiletého Alexe Hooka prožívá těžké chvíle poté, co měl chlapec hrozivou nehodu, která ho dostala do kómatu. Kus oceli, na který najel údržbář sekačkou, se mu zatnul do hlavy a způsobil mu vážná zranění. Vznikla také dobročinná sbírka, která má nešťastným rodičům pomoci s náklady na hrazení zdravotní péče o jejich syna. Při všech starostech nesmí zapomínat ani na Alexova desetiletého bratra Nathana, který byl celou situací velmi otřesen.

Caryn a Kirbey Hookovi žijí v obavách o svého malého syna, který již několikátým dnem bojuje o život v nemocnici. Zatímco si hrál na školním hřišti s ostatními prvňáčky, třiceticentimetrový ocelový kus, který vyletěl zpod sekačky na trávu, mu zasáhl hlavu – rozsekl mu lebku a způsobil krvácení do mozku. Lékaři ho museli uvést do kómatu a jeho rodiče se teď modlí za to, aby chlapec přežil.

"Když jsem dorazila do nemocnice, na pohotovosti ho připravovali k vyšetření. Už byl pod sedativy a měl k sobě napojeno několik přístrojů. Neustále jsem si opakovala, že to musí být nějaká noční můra, protože se to nemohlo mému krásnému chlapečkovi stát. Za každý den, který uplyne, děkujeme Bohu, že je Alex stále s námi a bojuje o život," vyjádřila se Caryn Hooková, jak uvedly britské noviny Daily Mirror.

K nehodě došlo na pozemcích Základní školy Riverview v Silver Lake, kde si děti hrály. Muž, který nedaleko sekal trávník, najel sekačkou přes armovací tyč s průměrem cca 1,25 centimetru. Ta přeletěla plot a zasáhla šestiletého Alexe přímo do zátylku zrovna v okamžiku, kdy se skláněl k zemi. "Neměla jsem tušení, jak jsou jeho zranění vážná, dokud jsem ho neviděla na zemi v kaluži krve a v křečích. Opravdu netuším, co mi zabránilo v tom, abych omdlela," popsala hrůzný zážitek jeho matka.

Záchranáři se snažili chlapce na místě stabilizovat a poté byl transportován do nemocnice v Milwaukee. CT ukázalo, že má roztříštěnou lebku a v mozku má kus oceli, který orgán vážně poškodil. Chlapec nehodu přežil, což lékaři považují za zázrak, ale stále není vyhráno. Museli ho uvést do kómatu.

"Podle lékařů bylo prvních 72 hodin rozhodujících. Ale uběhl týden a stále je v kritickém stavu. Když jsem u něj seděla, četla jsem mu všechny komentáře a modlitby, které lidé zanechávají na Facebooku. Doufám, že mě slyší a ví, kolik lidí ho miluje a modlí se za to, aby se uzdravil. Nedovolte, aby utekl byť jen jediný den, kdy byste svoje dítě neobjali a neřekli mu, že ho máte rádi. Život se může ve vteřině změnit," dodala Caryn Hooková, která pevně věří v to, že se její syn probere a dostane další šanci.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.