Shodila jsem 15 kilo a něco zase přibrala, říká Klára Kolomazníková. Popsala, díky čemu znovu hubne

Bývalá členka skupiny Holki Klára Kolomazníková
Bývalá členka skupiny Holki Klára Kolomazníková
Foto: Nextfoto
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 27. 6. 2021

Během měsíců epidemie koronaviru mnozí lidé řešili problém s kilogramy navíc. Období s covidem představovalo hodně času stráveného doma a v neposlední řadě také stres. Zpěvačka a bývalá členka dívčí skupiny Holki Klára Kolomazníková (41) měla za sebou hubnoucí úspěch a ztrátu 15 kilogramů, ale i ona řeší, že se něco vrátilo zpátky. "Denně chodím běhat asi 5 až 7 kilometrů, pokud se mi dvakrát nechce, vyrazím na kole. Občas se mi podaří obojí - ráno jdu běhat a večer jdu jezdit na kole. Zapojila jsem také domácí cvičení," řekla pro ŽivotvČesku.cz.

Kláru Kolomazníkovou ovlivnila epidemie koronaviru v několika ohledech. Sama onemocnění covid-19 prodělala, ale naštěstí už je zdravá a v pořádku. Přesto, že zvládla zhubnout 15 kilogramů, které byly na její postavě opravdu znát, za měsíce vládních omezení a velkého zápřahu na psychiku trochu přibrala. Ale boj s nějakým tím kilogramem navíc rozhodně nevzdává a pustila se znovu do hubnutí.

"Před covidem jsem měla 15 kilogramů dole, pak přišlo trochu stresové období, epidemie a pár šlo zase nahoru. Ale bojuju statečně, pustila jsem se znovu do tvrdé práce. Denně chodím běhat asi 5 až 7 kilometrů, pokud se mi dvakrát nechce, vyrazím na kole. Občas se mi podaří obojí - ráno jdu běhat a večer jdu jezdit na kole. Zapojila jsem také domácí cvičení, minimálně na 20 minut denně. Člověk si najde alespoň pár minut za den vždycky," řekla Klára Kolomazníková pro ŽivotvČesku.cz s tím, že velkou oporou je pro ni devítiletá dcera Valérie, která jí pomáhá, aby se namotivovala a neustrnula na »mrtvém« bodě.

"S Valinkou chodíme hodně do přírody a v létě máme naplánované nějaké túry po horách – hory v létě obě milujeme. Taky jsem zjistila, že se moje tělo dokáže docela rychle zavodnit, proto v poslední době piju denně i bylinný čaj na pročištění lymfatického systému," připustila pro ŽivotvČesku.cz sympatická zpěvačka důvod, který jí ztrátu kilogramů trochu znesnadňuje.

Sama však věří, že dokáže negativní dopady dlouhodobé sociální izolace a vládních restrikcí zvládnout a dostat se do kondice, ve které bývala před propuknutím epidemie. "Chce to pohyb a samozřejmě úpravu jídelníčku. Ale když je pevná vůle, jde to samo. Teď musím nějakou chvíli vydržet, abych se vrátila zase tam, kde chci být," dodala Klára Kolomazníková pro ŽivotvČesku.cz.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.