Skóre PES stouplo na 71 bodů kvůli zhoršení pozitivity testů

Ilustrační snímek
Ilustrační snímek
Foto: Pixabay.com
Publikováno: 16. 12. 2020

Rizikové skóre PES dnes stouplo o pět bodů zpátky na 71 bodů, kde bylo v neděli a v pondělí. Může za to zhoršení průměrné pozitivity testů za sedm dnů. Body odpovídají čtvrtému stupni rizik.

V nejhorším, pátém stupni je už šest krajů, ve třetím jen Praha. Šíření koronaviru v Česku zrychluje. V úterý testy prokázaly dalších 7889 případů, což bylo o 2700 víc než v pondělí a zhruba o 2000 víc než před týdnem. Z téměř 30.000 testů bylo pozitivních 27 procent. Vyplývá to z dat na webu ministerstva zdravotnictví.

Hodnota PES se zvýšila kvůli zhoršení průměrné pozitivity testů za posledních sedm dní na 23,4 procenta z úterních 22,8. Při překročení 23 procent se hodnota PES zvýší o pět bodů. Dalším z kritérií je i zjednodušené reprodukční číslo R, které proti úterý mírně vzrostlo na 1,18. Ministerstvo nově počítá i druhé skóre PES, kde zohledňuje antigenní testy. Dnešní údaje zatím nejsou dostupné.

V pátek přibylo v Česku dalších 1781 potvrzených případů koronaviru, nejvíc za jeden den o...

V Česku nyní platí opatření pro třetí stupeň rizik, v pátek se země přesune do čtvrtého stupně. Dnes také začíná plošné testování antigenními testy.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu