Slávek Boura popsal svůj nový projekt. Začal pracovat s dětmi. Promluvil i o kauze, kdy mu hrozí až 18 let odnětí svobody

Slávek Boura
Slávek Boura
Foto: Nextfoto
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 7. 1. 2022

Moderátor Slávek Boura (57), který dlouhá léta tvořil manželský pár s kolegyní Markétou Mayerovou (54), se aktuálně živí coby pedagog a bojuje za lepší komunikační schopnosti nejmenších. "Pořádám Logohrátky v různých školkách, divadlo teď moc nehraji," řekl pro ŽivotvČesku.cz někdejší hvězdný bavič s tím, jak to aktuálně vypadá v rámci kauzy, kdy měl podle policie pašovat drogy do zahraničí.

"Ohledně soudu nic nevím a patrně kvůli covidu se to odkládá a odkládá. Jinak pracuji aktuálně jako vystudovaný speciální pedagog s dětmi v rámci programu Logohrátky. Mám státnici z logopedie a tak děti ze školek po celé republice vyučuji hrou lepší mluvu. A musím říct, že je o to obrovský zájem, což mě hodně těší," upřesnil pro ŽivotvČesku.cz Slávek Boura, který je rád, že kolem kauzy, kdy byl na konci roku 2018 policií obviněn, se zatím nic významného neděje.

Slávek Boura podle svých slov pracoval pro cestovní kancelář a do USA, Austrálie a na Nový Zéland byl prý vyslán, aby takzvaně obhlédl terén v souvislosti s turismem. "Mapoval jsem památky. Takhle jsem byl za oceánem třikrát. Nejezdil jsem sám, ale s partnerkou. Od zadavatele jsem měl všechno hrazené a můj honorář se rovnal průměrné mzdě v Česku," vysvětlil někdejší kauzu pro ŽivotvČesku.cz Slávek Boura. Sám je přesvědčen, že nic špatného neudělal a jde spíše o omyl.

Obviněným hrozí v případě prokázání viny a pravomocného odsouzení tresty od 10 až do 18 let. V Austrálii nepodmíněné tresty už dříve dostali tři kurýři. Podle policie skupina, v jejímž čele stáli tři hlavní organizátoři, měla propracovaný systém najímání kurýrů na území České republiky. Vyhledávali je prakticky na celém území republiky, nejčastěji mezi lidmi s nižšími příjmy či dluhy.

Slavný »spíkr« se v současnosti soustředí zcela na jiné věci. "Pořádám Logohrátky v různých školkách a jedna lekce trvá 45 minut. Dělám ale i »dvojáky«. Vyučuji kolektiv do 25 dětí, ale někdy se stane, že jich je i čtyřicet. Školky spolupracují s Hankou Vackovou, která mi dělá tento management a teď už je to tak, že školky volají samy. A mě to baví," dodal pro ŽivotvČesku.cz Slávek Boura, který věří, že až dojde v jeho kauze na soud, ukáže se, že celá věc je v rámci jeho osoby úřední omyl.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.