Smrt Boba Sageta ze sitcomu Plný dům vyšetřuje policie. Jeho seriálové dcery sestry Olsenovy dojaly svým vyjádřením

Sestry Mary-Kate a Ashley Olsenovy
Sestry Mary-Kate a Ashley Olsenovy
Foto: Showpix
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 11. 1. 2022

V neděli 9. ledna proletěla světovými médii smutná zpráva o tom, že herec Bob Saget (†65), známý ze sitcomu Plný dům, byl nalezen mrtvý v hotelovém pokoji v Orlandu. Jeho náhlý odchod představoval ránu nejen pro herecký svět, ale i veřejnost a fanoušky televizního hitu z konce osmdesát let. Právě v něm se na place potkal s dvojčaty Mary-Kate a Ashley Olsenovými (35), jimiž smrt komika velmi otřásla.

V neděli dostala policie v Orlandu v americkém státě Florida hlášení, že byl v nedalekém hotelu Ritz-Carlton nalezen muž, který nevykazuje známky života. O to smutnější bylo, když se prokázalo, že jde o americkou hvězdu Boba Sageta – legendárního herce a moderátora, který mimo jiné propůjčil svůj hlas také postavě Teda Mosbyho v kultovním seriálu Jak jsem poznal vaši matku (v českém dabingu ho namluvil Martin Písařík). Ještě během sobotního večera přitom bavil diváky v rámci své komediální show na Floridě.

"Muž byl identifikován jako Robert Saget a na místě byl prohlášen za mrtvého. V tomto případě detektivové nenašli žádné důkazy poukazující na cizí zavinění nebo užití drog," informoval ve svém vyjádření úřad šerifa Orange Country, který případ zemřelého herce šetří.

V legendárním sitcomu z roku 1987 si zahrál ovdovělého otce a vzal si pod svá křídla sestry Olsenovy, které tehdy ve filmovém Hollywoodu začínaly - ztvárnily postavu Michelle Tannerové. Snažil se být jejich průvodcem nejen na place, ale i v životě. Po dobu osmi řad ho diváci vídali jako Dannyho Tannera. V roce 2016 se Plný dům vrátil na Netflix jako reboot (nenavazuje na původní příběh) s názvem Zase máme plný dům (v originále Fuller House), nicméně v něm už se jedny z nejznámějších dvojčat/hereček nevrátily.

"Byl to ten nejmilejší, nesmírně soucitný a velkorysý muž. Jsme hluboce zarmouceny, že už není mezi námi, ale víme, že bude i nadále stát po našem boku a povede nás se vznešeností, kterou vždy oplýval. Myslíme na jeho dcery, manželku a rodinu a rády bychom vyjádřily upřímnou soustrast," řekly Mary-Kate a Ashley Olsenovy, jak uvedlo NBC New York.

Bolest a smutek neskrýval ani představitel strýčka Jesse Katsopolise ze seriálu Plný dům – herec John Stamos (58). "Jsem zlomený. Jsem zdrcený. Zažívám úplný a naprostý šok. Nikdy už nebudu mít takového přítele, jakým byl on. Tak moc tě miluju, Bobby," vyjádřil se, cituje magazín Harper's Bazaar.

Podle CNN zatím není příčina smrti herce jasná a čeká se na výsledky pitvy, která byla provedena v pondělí 10. ledna. Na definitivní potvrzení, proč slavný komik zemřel, se může čekat 10 až 12 týdnů.

"Byl pro nás vším a chceme, aby lidé věděli, jak moc miloval své fanoušky, jak rád vystupoval živě a svým humorem spojoval lidi ze všech směrů," uvedla rodina Boba Sageta v prohlášení pro CNN.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.