Smutek ji dohnal k obezitě. Žena začala tvrdě dřít a zhubla 60 kilo. Nyní má opět bujné křivky a je štastná

Maminka dvou dětí Justine McCabeová
Maminka dvou dětí Justine McCabeová
Foto: Profimedia
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 30. 7. 2021

Emoce mohou být úzce propojeny s jídlem. Bolestná ztráta milované matky a manžela během jednoho roku předznamenala problémy ve stravování u maminky dvou dětí - Justine McCabeové, která se těžko dokázala smířit s tím, co pro ni osud připravil. Žal a smutek začala zajídat kalorickými pokrmy a postupně se jí vymykala veškerá kontrola nad vlastním životem. Dostala se na váhu 142 kilogramů, ale poté, co přijala výzvu svých blízkých, se všechno změnilo.

Za pár měsíců přibrala mladá Američanka 45 kilogramů a když její rodina a přátelé viděli, kam směřuje, dokázali ji povzbudit, aby ještě sebrala veškeré síly. Předtím sotva vycházela z domu a stravovala se převážně jídlem z rychlého občerstvení. Maminka dvou dětí si uvědomila, že její smutek a bolest nikam nevedou a potřebuje žít nejen pro sebe, ale i pro své potomky. Rozhodla se, že se dokáže zvednout ze dna a svoji proměnu chtěla také dokumentovat.

Začala se stravovat zcela jinak. Vyměnila vysokokalorická jídla za ty, které mají málo kalorií a navíc nejsou průmyslově zpracované. V tělocvičně trávila šest dní v týdnu a neslevila si. Kromě hubnoucí výzvy měla v plánu i další, které si v minulosti odpírala – ať už šlo o cestování do zahraničí nebo věci, kterých se dříve bála, jako skok padákem a další. Hlavně cvičení jí pomáhalo vyrovnat se se smutkem a bylo jistou terapií, která fungovala.

"Využila jsem ten čas k přemýšlení. Byla jsem schopná zpracovat některé emoce, se kterými jsem se potýkala. O kterých jsem pak mluvila a pracovala na nich během své terapie," řekla Justine McCabeová, jak uvedl web Goalcast.com.

Podařilo se jí zhubnout neuvěřitelných 60 kilogramů a z maminky s kyprými tvary se stala nová žena. Její proměna byla fascinující a pro mnohé velkou inspirací. I když se postupem času vrátila ke kilogramům navíc, našla to, co jí vneslo do života spokojenost a harmonii. Na sociálních sítích ukazuje, že se za bujnější křivky nestydí a štěstí nespočívá pouze v mírách 90-60-90.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.