Statečné prase Lulu zachránilo svoji majitelku před jistou smrtí. Samo však krátce nato zemřelo

Ilustrační snímek
Ilustrační snímek
Foto: Pixabay.com
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 25. 11. 2020

Zvířata jsou úžasná stvoření. Jejich láska a loajalita vůči svému majiteli z nich může udělat opravdové hrdiny, kteří jsou v nouzi schopni bojovat do posledního dechu. A nemusí jít nutně jen o psy, kočky nebo typické domácí mazlíčky. Příběh Jo Ann Altsmanové z Pensylvánie je ukázkovým příkladem toho, že tím, kdo dokáže rozhodnout o životě a smrti člověka může být i »obyčejné« prase.

Příběh domácího prasete jménem Lulu se stal mediální senzací v devadesátých letech. Manželé Jo Ann a Jack Altsmanovi si osvojili netradičního domácího mazlíčka. Jím se stala právě Lulu, která se »pyšnila« sice pořádným břichem, ale také ryzím srdcem. 4. srpna 1998 se Jack Altsman vydal brzo ráno k jezeru Erie, aby si zarybařil. Jo Ann vstala po osmé hodině a šla si připravit snídani, když ji najednou postihl masivní infarkt a zkolabovala. Na zemi se snažila přivolat pomoc a z posledních sil prohodila oknem budík, na který dosáhla. Její pes vedle v pokoji hlasitě štěkal, ale přesto tím nevzbudil žádnou pozornost. Prase Lulu, které žilo v domě s manželským párem, přiběhlo ke své majitelce a vycítilo, že je zle. V tu chvíli prokázalo neuvěřitelnou odvahu a lásku vůči ženě, která se o něj starala. Pokoušelo se protlačit vyklápěcími dvířky pro psa, na které bylo ale příliš velké a při každém průlezu ven a dovnitř se poranilo, jak informoval web petslady.com.

Poraněná Lulu běžela k hlavní silnici, kde si lehla na vozovku a doufala, že tak donutí nějakého řidiče zastavit. Zprvu neměla štěstí, a tak se vrátila zpět, aby zkontrolovala Jo Ann. S krvácejícími ránami se vydala znovu k silnici a ležela na asfaltu, jako by ji někdo srazil. Dlouhé minuty vytrvávala, dokud jeden řidič nezastavil auto, aby se podíval na zraněné zvíře. Jak ho uviděla, zvedla se a rozešla se zpátky k domu. Muž se vydal za Lulu a našel Jo Ann v bezvědomí, jak uvedl web celebritypets.net. Okamžitě zavolal záchranku, která převezla ženu do nemocnice Beaver Medical Center, kde podstoupila akutní operaci srdce, informoval dokumentární pořad It´s a Miracle - Animal Miracles.

Zoufalé prase se snažilo dostat ke své milované paničce do sanitky, ale zdravotníci ji museli nechat na místě, kam byl přivolán veterinář, aby ošetřil její krvácející zranění. Jo Ann přežila, ale kdyby nebylo statečné Lulu, nikdy by neměla šanci. Lékaři ji informovali, že ji od smrti dělilo pouhých 15 minut. Statečné prase získalo dokonce ocenění v podobě medaile od Americké společnosti pro prevenci krutého zacházení se zvířaty (ASPCA) a stala se také hvězdou populární televizní show Oprah Winfrey a Davida Lettermena.

Zvíře, které se proslavilo svým hrdinským činem, však začalo mít časem vážné zdravotní problémy. Lulu vážila přes 150 kilo, protože byla krmena sladkostmi a koblihami. Jenže tahle láska majitelů pro ni nakonec znamenala předčasnou smrt. Ironií osudu bylo, že mediálně oslavované prase Lulu umřelo na infarkt.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.