Štefan Margita odhalil smutné detaily, které provázely smrt Hany Zagorové. Do poslední chvíle netušila, co přichází

Zpěvačka Hana Zagorová skončila kvůli postcovidu v nemocnici
Zpěvačka Hana Zagorová skončila kvůli postcovidu v nemocnici
Foto: Nextfoto
Alžběta Staňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 4. 10. 2022

Pět týdnů od smrti zpěvačky Hany Zagorové, která odešla ve věku 75 let, poskytl její manžel Štefan Margita (66) rozhovor v pořadu Showtime. Veřejnosti odhalil detaily ohledně posledních dní jejího života a několik překvapivých informací. Skon oblíbené umělkyně zarmoutil celou řadu známých osobností, například její blízkou kamarádku Helenu Vondráčkovou (75), kterou smutná událost natolik rozrušila, že ji pro ŽivotvČesku.cz musel místo ní okomentovat manžel. "Je to obrovsky smutná věc, do poslední chvíle jsme všichni věřili, že svůj boj s nemocí zvládne, moc nás to mrzí a pro celý showbyznys je to nenahraditelná a citelná ztráta," uvedl.

Během rozhovoru, který byl odvysílán v pořadu Showtime, operní pěvec Štefan Margita uvedl, že jeho manželka byla hospitalizována dva týdny, než vydechla naposledy. Navzdory rozšířené fámě, že příčinou její smrti byla mrtvice, podle jejího manžela to není pravda - skutečným důvodem se stala vážná porucha krvetvorby, s níž se »Hanička Písnička« léčila celý život.

"Jak byla v nemocnici, teď se můžu přiznat, že páni doktoři mě upozorňovali, že je to špatné. A to je moje životní představení, které jsem musel zahrát v tom smyslu, že když jsem tam přišel, doktoři přišli za mnou a říkali, že musím počítat se vším. A za pět vteřin jsem vcházel do pokoje, kde ležela ta Hanka. A ty se musíš usmívat. Někdy to na mně poznala," připustil během otevřeného rozhovoru vdovec s tím, že v takovou chvíli se uchýlil k tomu, že realitu před manželkou zkrátka zatloukl, protože ji to uklidňovalo.

"Poslední čtyři dny jsem tam s ní bydlel, to jí ze začátku nešlo do hlavy, co se děje a proč jsem tam. A já jí říkal, že je mi už doma smutno a chci být s ní. Věřila tomu. Stále se vyptávala, co budeme dělat, že půjde na Slavíka... Netušila, že se to stane," popsal poslední dny své životní lásky Štefan Margita, který se známou zpěvačkou prožil 30 let ve zcela spokojeném manželství.

Do hrobu na pražském Vyšehradě, kde odpočívají zpěvaččini rodiče a kde je již na náhrobní desce umístěno jméno Hany Zagorové, však zatím uložena nebyla. Její muž se totiž zatím necítí na to, aby se se svou milovanou rozloučil.

Hana Zagorová nazpívala celou řadu velmi známých a oblíbených písní, mezi nimi Duhová víla, Můj čas, Jinak to nejde, Je naprosto nezbytné či Biograf láska. Tyto hity a mnohé další Hanu Zagorovou nesmazatelně zapsaly do dějin české hudební scény.

V posledních měsících oblíbená zpěvačka trpěla řadou zdravotních problémů, které komplikovaly její vyjadřování lásky k hudbě. Koncerty musela rušit například kvůli problémům po covidu, ale také kvůli prasklým obratlům. Na doporučení lékařů návrat na pódia odložila na neurčito, bohužel se ale nakonec koncert, který do poslední chvíle i z nemocnice plánovala, nekonal vůbec.

Po Haně Zagorové nyní netruchlí jen rodina a fanoušci, ale také kolegové z branže, ze kterých se za celá léta spolupráce a společných akcí stali přátelé. "Hanička byla andílek. Pozvala mě na své turné, kde jsem byl jako host a kde jsem ji poznal. Pak jsme šli do studia, ona koupila šampaňské, že si uděláme náladu. Byla miláček. Když jsem byl na těch koncertech, tak jsem viděl, jak moc ji lidé milují. Všude měla plno. Úžasná a milá ženská," zavzpomínal pro ŽivotvČesku.cz zpěvák Bohuš Matuš (49).

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.