Štíhlé nohy a svůdné křivky. Heidi Janků prozradila, jak se jí podařilo zhubnout. Mám konečně vysněnou váhu, říká

Zpěvačka Heidi Janků
Zpěvačka Heidi Janků
Foto: Nextfoto
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 26. 7. 2021

Hubnutí je každoročně velkým tématem především před létem, ale i během něj. Zpěvačku Heidi Janků (58) trápily kilogramy navíc, se kterými se necítila dobře. A tak započala hubnoucí proces, během kterého se jí podařilo dostat na váhu, kterou si přála. "Samozřejmě, že se v mém věku postava mění, takže to není úplně na vystavování. Nicméně jsem se dostala na váhu asi 55 kilogramů a musím přiznat, že se v ní cítím opravdu dobře," prozradila pro ŽivotvČesku.cz.

I známé tváře řeší postavu a každé kilo nahoře nebo dole. Výjimkou není ani Heidi Janků, která se necítila na své předchozí váze dobře. Ale takové věci nejdou hned a snižování hmotnosti vyžadovalo velkou trpělivost a také čas.

"Zhubla jsem na váhu, která je pro mě ideální. Samozřejmě, že se v mém věku postava mění, takže to není úplně na vystavování. Nicméně jsem se dostala na váhu 55 kilogramů a musím přiznat, že se v ní cítím opravdu dobře. Držím si ji. Myslím si, že s fyzickou aktivitou to až tolik nesouviselo, protože cvičení moc nemám ráda a nikam trénovat nechodím. Sice pravidelně vyrážím s pejskem Edou na dlouhé procházky do lesa, ale to jsem dělala i předtím a nedařilo se mi zhubnout," popsala Heidi Janků pro ŽivotvČesku.cz s tím, že hubnoucí proces se zpěvačce nastartoval překvapivě až o vánočních svátcích.

"O Vánocích se většinou přibírá, ale já jsem hubla. Před svátky jsem se ocitla na jednom vánočním večírku se sousedy, po němž všichni dostali covid. Sice jsem žádné příznaky neměla, ale nastavila jsem si sama takovou domácí karanténu. Nebavilo mě nic chystat, proto jsem si usmažila jednoho kapra a jedla jsem ho celé Vánoce (směje se). Tím se mi nastartovalo hubnutí a shodila jsem dvě kila. Když jsem viděla, že to najednou jde, omezila jsem velikost porcí i jídlo celkově. V únoru jsem si ještě naordinovala tzv. »suchý únor«, po němž byly dole další dvě kila," řekla zpěvačka pro ŽivotvČesku.cz.

Při výšce 160 centimetrů se drží se shozenými čtyřmi kilogramy na normální váze, i když trochu nižší. "Jak jsem drobná, tak je na mně každé kilo vidět. Nohy mám pořád hubené, ale když jsem přibrala, šlo to hodně do břicha a do obličeje. Teď jsem lehčí, cítím to i na tom, když se mám hýbat na jevišti – je to hned lepší," dodala Heidi Janků pro ŽivotvČesku.cz.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.