Středečních 541 případů koronaviru v ČR je nejméně od počátku září

Pixabay
Ilustrační snímek
Foto: Pixabay
ČTK |
redakce@zivotvcesku.cz
Publikováno: 27. 5. 2021

Laboratoře v Česku ve středu potvrdily 541 případů koronaviru, nejméně za pracovní den od loňského 1. září, kdy byl počet menší než 500. Proti minulé středě je počet nově nakažených nižší téměř o třetinu. Nových případů nákazy za poslední týden v přepočtu na 100.000 obyvatel bylo ve středu 35, o den dřív 38. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví.

Takzvané incidenční číslo, které udává počet případů koronaviru na 100.000 obyvatel za posledních sedm dní, nepřetržitě klesá od 12. dubna, kdy bylo na 278. Údaj nyní vláda zohledňuje při určování protiepidemických opatření a jejich rozvolňování. Z regionů je na tom nejlépe Karlovarský kraj s incidenčním číslem na hodnotě čtyři, nejvíce zasažený je nadále Zlínský kraj s hodnotou 61.

Reprodukční číslo, které udává průměrný počet nakažených od jednoho pozitivně testovaného, se už týden drží na hodnotě 0,7. Pokud je nižší než jedna, kde bylo naposledy v polovině dubna, šíření nákazy zpomaluje.

Od začátku šíření epidemie koronaviru v Česku loni v březnu se nákaza prokázala u zhruba 1,66 milionu lidí. S nemocí covid-19 dosud zemřelo 30.059 nakažených. Počet úmrtí zůstává v posledních třech dnech nižší než deset denně.

Epidemie koronaviru v uplynulém týdnu v Česku výrazně zrychlila. Laboratoře odhalily 5680 ...

Premiér Andrej Babiš (ANO) ve středu uvedl do funkce staronového ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (za ANO). Do úřadu, který vedl do loňského září, Vojtěch nastoupil po čtvrté výměně na tomto postu během epidemie koronaviru. Vojtěch bude muset podle premiéra v nejbližší době dořešit legislativní zavedení evropského covid pasu a strategii přeočkování proti covidu-19.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu