Reklama:

Svaly mohl rozdávat na potkání. Kontroverzní kulturista a MMA zápasník Filip Grznár ukázal fotografie, jak vypadalo jeho tělo před 10 lety

Kulturista Filip Grznár
Kulturista Filip Grznár
Foto: Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 7. 10. 2023

Kdyby v posilovně prý měl pyžamo, domů už by ani nechodil. Tolik času známý český kulturista, fitness trenér a nyní i MMA zápasník Filip Grznár (38) tráví v posilovně. Pro ŽivotvČesku.cz se rozpovídal o sportu, v němž se proslavil. Také se ale pochlubil fotografiemi ze soutěží, když před lety v kulturistice závodil. "Každý musí uznat, že jsem měl neskutečnou formu," rýpnul si s úsměvem hned v úvodu.

Reklama:

"Poprvé jsem do posilovny přišel ve dvanácti letech. Ve dvaceti jsem pak poprvé stál na soutěžním pódiu. Nikdy jsem s cvičením nepřestal, určitě bylo období, kdy jsem třeba pár dnů ve »fitku« nebyl, ale že bych měl výpadek třeba měsíc, přiznám se, že to si nepamatuji," ohlédl se pro ŽivotvČesku.cz za svými začátky a prvními zkušenostmi ze soutěží Grznár, který soutěžil na nejvyšší úrovni ve federaci WBFF. Profesionální kartu získal na soutěži Lee Priest classic ve svých 32 letech.

Reklama:

Redakci sportovec, který před lety na sebe upozornil zejména v roli kontroverzního »youtubera a influencera«, poskytl několik snímků ze soutěží. Z nich je evidentní, že si sice o Grznárovi může někdo myslet, že je »velkohubý«, ale pokud jde o sportovní výkony, jeho tělo na fotografiích je důkazem, že disponuje silnou vůlí a disciplínou.

"Videa, která jsem dělal, byla účelově provokativní. Ale když se člověk nad tím zamyslí, tak jsem u lidí vyvolal mnohdy silné emoce a svým způsobem jsem zpropagoval českou kulturistiku, protože hodně videí jsem točil v posilovně a mluvil o tomto tématu. Dokonce si myslím, že by mi stát za to měl platit nějakou rentu, že jsem do posilovny dostal hodně lidí, protože Češi mají fakt problém s obezitou. Vlastně jsem pravděpodobně zachránil hromadu lidí před infarktem a ulevil tak českému zdravotnictví. Jsem na sebe hrdý," s nadsázkou a úsměvem uvedl dále Grznár pro ŽivotvČesku.cz ohledně svých kontroverzních videií, která ve svých »zlatých časech« dosáhla významného počtu přehrání, v celkovém součtu jde o desítky milionů »kliků«.

Pokud jde pak o to, co Filip Grznár vnímá na kulturistice jako nejtěžší, tak má poměrně jasno. "Myslím, že obecně složité je překonat s nějakým posunem v čase monotónnost toho sportu. A velmi náročné je držet celoročně dietu, kdo to nezkusil, prakticky si jen těžko dokáže představit, jak náročné to je. Příkladem u lidí to funguje tak, že ráno si řeknou, že začínají držet dietu a večer se už ládujou čokoládou a karbanátky, jenže kulturista prostě povolit nemůže, pokud chce dosáhnout úspěchů," upřesnil pro ŽivotvČesku.cz Grznár, co mu sráželo pozitivní emoce v ohledu na radost ze sportovních výkonů.

Dále Grznár doplnil, že dnešní kulturistika je »příjemnější«, než tomu bylo v minulosti - prošla podle něj významným vývojem, a to v rámci velkého spektra možností - sportovní výživy a doplňků, ale i sportovního vybavení.

"Před lety jsme v posilovně měli pár činek, to bylo všechno, dnes má každé »fitko« tolik strojů, že mnohdy obsluha posilovny sama neví, k čemu všemu ty stroje slouží. Změnilo se to hodně. Podobně jako u stravy, kdy dříve si člověk dával jen tvaroh a vajíčka, dnes jsou možnosti úplně jinde," dodal pro ŽivotvČesku.cz Grznár s tím, že kulturistika není složitý sport, ale zároveň se řadí jeho pohledem k těžším, pokud jde celkově o to, čím si člověk musí projít, aby jeho tělo »rostlo«, a to zejména po psychické stránce.

Reklama:

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Reklama:
Reklama: