daň
Daňový kopanec pro stát. Cigarety zdražily, miliardy ale mizí za hranice, uvedl ekonom Křeček
Státní rozpočet může kvůli příliš vysoké spotřební dani na nikotinové výrobky přicházet až o 20 miliard korun ročně. Vyplývá to ze studie, která byla představena na Národohospodářské fakultě Vysoké školy ekonomické v Praze. Podle ekonoma Štěpána Křečka se ukazuje, že samotné zvyšování daně automaticky neznamená vyšší příjmy státu. Část spotřeby se přesouvá do zahraničí nebo mimo legální zdaněný trh, uvedl to pro ŽivotvČesku.cz.
Lukáš Pollert se vysmál kroku vlády, která se pyšní snížením spotřební daně na naftu a benzin o 1,50 koruny na litr. Rozdíl v tom nevidím, říká
Vláda se rozhodla udělat lidem radost a zareagovala na současné ceny pohonných hmot tím, že schválila snížení spotřební daně na naftu a benzin o 1,50 koruny na litr. Mezi řidiči panuje obava, aby se úleva neztratila v maržích čerpacích stanic. Pro ŽivotvČesku.cz zhodnotil vládní krok lékař Lukáš Pollert (52), který se domnívá, že při současných cenách a takto pro běžného řidiče mizivé slevě to prakticky nikdo nemůže ani významně pocítit.
- Předchozí
- 1
- Další