Reklama:

Tajemný mystik předpověděl pro 21. století katastrofu. Svými schopnostmi lidi děsil, ale i fascinoval

Jasnovidec a léčitel Edgar Cayce
Jasnovidec a léčitel Edgar Cayce
Foto: Profimedia.cz
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 15. 4. 2021

Záhadnou osobností 20. století zůstává Edgar Cayce, kterému se díky jeho nevysvětlitelným schopnostem říká také »Spící prorok«. Podobně jako Nostradamus dokázal předvídat události, které se skutečně staly a mimo to pomáhal lidem léčit nemoci přesto, že byl v medicínském oboru naprostým laikem. Tajemný prorok z amerického Hopkinsvillu v Kentucky za svůj život pomohl tisícům lidí, dokázal zachránit syna i umírající manželku a jeho schopnosti byly natolik známé, že jeho pomoc vyhledaly i významné osobnosti světové historie.

Reklama:

Edgar Cayce je uznáván jako významné médium 20. století a člověk mimořádně obdarovaný paranormálními schopnostmi. Jeho dar i prokletí zároveň tkvělo v tom, že během transu, do kterého upadal během svých čtení, dokázal popisovat s děsivou přesností události týkající se budoucnosti. Ale nejen to. Jeho vize sahaly i do minulosti, kdy mluvil o mnohých neprobádaných věcech, které se později ukázaly jako pravdivé. K jeho prvnímu vidění došlo 31. března 1901, kdy sám sobě dokázal během hypnotického stavu určit správnou diagnózu, která mu dokázala vrátit hlas, o který přišel kvůli perzistující (chronické) laryngitidě.

Reklama:

V roce 1923 přijal do služby stenografku a archivářku Gladys Davisovou, jejímž úkolem bylo zaznamenat každé slovo, které během svých transů pronesl. Každé sezení následně archivovala a díky její práci je dochována největší parapsychologická sbírka od jediného psychika, která obsahuje celkem 14 306 Cayceho vidění o reinkarnaci, válkách nebo medicíně, jak uvedl Dailytelegraph.com.au.

Cayce byl přesvědčen o tom, že lidstvo dokáže měnit budoucnost a předurčené události se dají zvrátit. Stejný názor zastával také francouzský mystik a prorok 16. století Michel de Nostredame. "Edgar Cayce vyřknul několik zvláštních a senzačních předpovědí o proměnách Země. Bylo to natolik katastrofální, že si to možná nedokážeme ani představit. Pravděpodobně nejzávažnější z nich mluví o změně rotační osy naší planety," uvedl znalec senzibila a autor knih Mark Thurston v dokumentu o neznámějším jasnovidci Ameriky a jeho vizích pro 21. století. Pokud by k něčemu takovému došlo, celá planeta by musela projít absolutní změnou od samých základů.


O mystikovi Edgaru Caycemu:

• Za své služby nevyžadoval peníze, přijímal pouze dobrovolné dary.
• Nerozlišoval bohaté a chudé – pomoc u něj mohl hledat kdokoli.
• Nebyl lékařem, ale intuitivním diagnostikem – přesto udivoval tím, že ve svých stavech vidění dokázal mluvit téměř dokonalou lékařskou terminologií.
• V budově Asociace pro výzkum a osvícení v americké Virginii je precizně archivováno neuvěřitelných 14 306 jeho vidění.
• Dlouhých 43 let pomáhal díky svým vizím.
• Zemřel ve Virginia Beach dne 3. ledna 1945 ve věku 67 let – den své smrti předpověděl o pouhé dva dny později.

Reklama:

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Reklama:
Reklama: