Tajná svatba, o které nikdo nesměl vědět. Bývalý ministr Roman Prymula provdal svou krásnou dceru Karolínu

Epidemiolog Roman Prymula
Epidemiolog Roman Prymula
Foto: Nextfoto
Josef Šťastna | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 15. 8. 2021

Epidemiolog a bývalý ministr zdravotnictví Roman Prymula (57) má za sebou jeden z největších dnů, jaké mohou každého otce potkat. K oltáři dovedl půvabnou dceru Karolínu (31). Ta podle některých spekulací měla mít svatbu již před rokem. To se ale nepotvrdilo. "Měl jsem nyní krátkou dovolenou. Tedy dovolenou... Vdával jsem dceru," uvedl pro ŽivotvČesku.cz Roman Prymula.

»Už nejsem volná...« známý song, který proslavila zpěvačka Petra Janů, si může od soboty zazpívat také dcera bývalého ministra zdravotnictví a epidemiologa Romana Prymuly.

»Zaručené« zprávy, že Karolína Prymulová vstoupila do svazku manželského, se začaly Českem šířit již v říjnu 2020. "Je to absolutní nesmysl. Lidé by neměli věřit dezinformacím," vysvětlil tehdy Roman Prymula pro ŽivotvČesku.cz s tím, že veselka neproběhla a na vdavky si bude muset jeho dcera Karolína rok počkat.

Do svazku manželského absolventka University of South Florida, kde vystudovala obory epidemiologie, veřejné zdravotnictví a biostatistika, tak vstoupila tuto sobotu. Svatba se konala tajně. "Měl jsem nyní krátkou dovolenou. Tedy dovolenou… Vdával jsem dceru," potvrdil pro ŽivotvČesku.cz Roman Prymula v neděli ráno s tím, že dcera je už vdanou paní.

Do manželství půvabná dcera (na snímku uprostřed) bývalého ministra zdravotnictví zřejmě nepřišla s prázdnou. V roce 2013 tehdy čtyřiadvacetiletá Karolína Prymulová založila v Hradci Králové firmu Biovomed, s. r. o. a ještě téhož roku podle výpisů z obchodního rejstříku získala zakázky za 32 milionů korun, rok poté společnost vykázala tržby 41 milionů.

"Firma dokázala během dvou let utržit na poradenské činnosti pro farmaceutické firmy téměř 75 milionů korun. Čistého vydělala Karolína Prymulová bezmála 10 milionů korun," vypočítal web idnes.cz.

Její otec v té úspěšné době působil jako předseda České vakcinologické společnosti i jako ředitel FN Hradec Králové. Začalo se spekulovat o tom, zda Prymula není náhodou ve střetu zájmů a tehdejší ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček ho v roce 2016 z vedení hradecké nemocnice odvolal. Nakonec se Roman Prymula stal v roce 2020 ministrem zdravotnictví. Následně byl poradcem premiéra Andreje Babiše (66), v současnosti je poradcem prezidenta Miloše Zemana (76) a je šéfem kliniky v Říčanech u Prahy.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.