Tatínek se domů ještě týden nepodívá. Nejvíce po gólu křičel syn, říká manželka Vladimíra Coufala

Vladimír Coufal a jeho manželka Hana
Vladimír Coufal a jeho manželka Hana
Foto: Czech News Center / Rušinová Mária / CNC / Profimedia
Josef Šťastna | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 28. 6. 2021

Obránce národního týmu Vladimír Coufal (28) zažívá životní sezónu. Po skvělých výkonech na klubové úrovni se s kolegy z reprezentace dostal do čtvrtfinále mistrovství Evropy. "Prožíváme obrovsky silné emoce. Jisté je, že tatínka doma nebudeme mít ještě nejméně týden, ale nyní zažíváme hlavně obrovskou radost," řekla pro ŽivotvČesku.cz manželka českého hráče Hana Coufalová a popsala, jak se doma fandilo během zápasu s Nizozemskem.

Osmifinálové utkání mezi Českem a Nizozemskem bylo o tom, kdo vstřelí první gól. Bylo zřejmé, že kdo půjde do vedení, bude mít psychologickou výhodu. Český národní tým nakonec měl utkání pod kontrolou od 55. minuty, kdy se nechal vyloučit Matthijs de Ligt po souboji s Patrikem Schickem.

"Když dali první gól, tak jsme samozřejmě strašně moc řvali, ale nejvíce to prožíval náš syn Nicolas, ten křičel hrozně moc," popsala obrovské emoce pro ŽivotvČesku.cz Hana Coufalová. Již dříve uvedla, že čtyřletý Nicolas se dostal do věku, kdy tátovi drží u televize palce. Rodinné zázemí pro českého obránce vytváří také maličká dcera Natálka. Nyní si rodina zvyká, že tátu ještě nejméně týden doma neuvidí.

"Prožíváme obrovsky silné emoce. Jisté je, že tatínka doma nebudeme mít ještě nejméně týden, ale nyní zažíváme hlavně opravdu velkou radost. Já cítím úlevu, že to zvládli, a vím, že se manželovi plní sny," řekla pro ŽivotvČesku.cz Hana Coufalová, která na fandění u televize nebývá sama. Napínavé zápasy prožívají společně s rodinou Jana Bořila.

"Bylo to fajn i pro děti, dali jsme si popcorn a fandili jsme. Zápas uběhl hrozně moc rychle, když koukám s dalšími lidmi, tak mi těch 90 minut uteče hned," řekla paní Coufalová po skupinovém zápase s Chorvatskem, který sledovala po boku paní Bořilové.

Měl patřit k oporám na Mistrovství Evropy, účast na šampionátu mu ale překazil verdikt organizace UEFA. Obránce Slavie Praha Ondřej Kúdela (34) si odpykává trest na deset zápasů za údajný rasismus. Nevhodné chování některých hráčů se ale řeší i během EURA. Rakouský hráč Marko Arnautovic rasisticky urazil protihráče ze Severní Makedonie. Trest dostal na jediný zápas. "Na případ Marka Arnautovice při odvolání u Mezinárodní sportovní arbitráže určitě upozorníme," uvedl pro ŽivotvČesku.cz Kúdelův právník René Cienciala.

Manželce českého obránce trochu vadí, že si s milovaným mužem může povídat jen po telefonu. Česká reprezentace se uzavřela před světem a tým neriskuje, že by mohl přijít o některého hráče kvůli koronaviru. Hráči sice mají základní kemp v Praze, ale s kamarády ani příbuznými se nestýkají. Byla by velká škoda přijít o hráče kvůli pozitivnímu testu.

"Kdyby byli ubytovaní někde v zahraničí, tak člověk chápe, že za nimi nemůže, ale tohle je opravdu náročné. Všichni rozumíme tomu, že musí být izolovaní, ale mrzí nás to," řekla manželka Vladimíra Coufala již dříve. Teď už ale Hana Coufalová i další manželky a přítelkyně českých hráčů začínají tušit, že tento tým může spolu vydržet až do 11. července, kdy je na programu finále šampionátu.

Když se vysloví jméno Mikuláš Peksa (35), tak většina lidí dojde k tomu, že se jedná o býv...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.