Teď mám dietu spíše pro tloustnutí, říká Tereza Brodská. Popsala, o čem se radila s Vaškem Noidem Bártou

Herečka Tereza Brodská
Herečka Tereza Brodská
Foto: Nextfoto
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 10. 11. 2021

Patří mezi oblíbené herečky, které se objevují na televizní obrazovce hodně často. Tereza Brodská (53), kterou si diváci oblíbili mimo jiné jako Janu Kratinovou v »primáckém« seriálu z farmářského prostředí, si udržuje štíhlou postavu. Ale zdravotní problémy ji přiměly držet speciální stravovací režim. "Musím dodržovat bezezbytkovou stravu. Proto je to pro mě složité, protože bych měla jíst potraviny jako brambory, piškoty nebo výjimečně banány. Jinak nemůžu většinu ovoce a zeleniny," řekla pro ŽivotvČesku.cz.

Někteří lidé mají dobrou genetickou výbavu a neřeší žádné problémy spojené s extrémními výkyvy hmotnosti. Tereza Brodská byla vždycky štíhlá, ale sama přiznává, že s věkem se opravdu některé věci mění a těžko se s nimi něco dělá.

"S přibývajícími roky se některé věci mění, postava nevyjímaje. Myslím si, že s věkem všechno klesá (směje se). Při těle jsem byla, když jsem natáčela s Terezou Kopáčovou film Můj bezvadnej život a popravdě se to těžko pak dávalo dolů. Musím říct, že nejvíc hubnu, když natáčím, protože to člověk nemá vůbec čas jíst. Říkáte si, jestli si máte odskočit, nebo si dát raději cigaretu, která vždycky zvítězí. Večer, když pak přijdu domů, už se mi nechce to porušit, když jsem vydržela skoro nejíst celý den. I když odborníci by z toho asi neměli radost. Nicméně čím víc se pohybuju a jsem v běhu, tím snadněji samozřejmě pálím kalorie," řekla Tereza Brodská pro ŽivotvČesku.cz s tím, že má jednu slabost, které jen těžko dokáže odolávat.

"U mě rozhodně vede slaný karamel, který miluju. Ale už asi rok a půl mám nějaké zdravotní problémy, takže musím dodržovat bezezbytkovou stravu. Proto je to pro mě složité, protože bych měla jíst potraviny jako brambory, piškoty, výjimečně banány a podobně, což není pro hubnutí určitě ideální. Ale snažím se nějak mírnit, všechno je pouze o výdeji a příjmu. Mluvila jsem s Vaškem Noidem Bártou a on mi potvrdil, že to o ničem jiném není. Teď jsem ve stavu, že nemůžu naprostou většinu ovoce a zeleniny, což je dieta spíše pro tloustnutí. Musím však říct, že velkou roli hraje to, zda je člověk šťastný a má se rád, i psychika je moc důležitá," dodala herečka, která získala prestižní ocenění a je dvojnásobnou držitelkou Českého lva.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.