Tenista Jiří Veselý měl autonehodu. Vezl děti a vylétl z dálnice. Policejní mluvčí popsala, jak dopadl test na alkohol

Tenista Jiří Veselý
Tenista Jiří Veselý
Foto: Profimedia
Josef Šťastna | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 1. 8. 2021

Tenista Jiří Veselý (28) měl o víkendu ošklivou autonehodu, která dopadla relativně dobře jen kvůli tomu, že jeho BMW je velmi bezpečné auto. Tenista zřejmě nezvládl řízení na kluzké silnici a vůz s celou rodinou vyletěl z dálnice. "Řidič pravděpodobně nepřizpůsobil rychlost jízdy stavu komunikace, pršelo, dálnice byla mokrá," uvedla pro ŽivotvČesku.cz policejní mluvčí Michaela Richterová.

K nehodě došlo v neděli dopoledne. Ve voze vedle daviscupového reprezentanta seděli jeho manželka Denisa (25), dvouletá dcera Sofie a tříměsíční syn Patrik. Všechny osoby po nehodě skončily v příbramské nemocnici.

"Oznámení o havárii osobního vozidla jsme obdrželi v neděli před 10. hodinou dopoledne. K nehodě došlo na 37. kilometru dálnice D4. Řidič (ročník narození 1993) cestoval ve vozidle s mladší spolujezdkyní a dvěma malými dětmi. Řidič pravděpodobně nepřizpůsobil rychlost jízdy stavu komunikace, pršelo, dálnice byla mokrá, řidič s vozem dostal smyk, vyjel z dálnice a narazil do stromu. Dechová zkouška u řidiče na alkohol byla negativní. Všechny osoby byly převezeny do příbramské nemocnice, jedná se spíše o lehčí zranění," popsala nehodu pro ŽivotvČesku.cz policejní mluvčí Michaela Richterová.

Že vůz značky BMW řídil právě český tenista, pro Blesk.cz potvrdil mluvčí daviscupového týmu Karel Tejkal. Podle něj nehodu způsobil silný poryv větru, který řidiče při jízdě na mokré silnici zaskočil. Podle zpráv z příbramské nemocnice ošetření nakonec potřebovali pouze dospělí členové posádky, po vyšetření se zranění u dětí nepotvrdilo.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.