Testy v pátek zachytily o dvě třetiny víc případů než před týdnem, reprodukční číslo znovu stouplo

Testování - Ilustrační snímek
Testování – Ilustrační snímek
Foto: Profimedia
Publikováno: 4. 9. 2021

V pátek přibylo v České republice 303 potvrzených případů onemocnění covidu-19. Bylo to o 121 případů více než před týdnem. Na 100.000 obyvatel připadá v zemi 15 nově potvrzených případů nákazy novým koronavirem za posledních sedm dní. Reprodukční číslo stouplo na 1,24, je nejvyšší od půlky července. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví.

Nejméně příznivá je epidemická situace v Karlovarském kraji, kde za poslední týden připadá 29 nově odhalených případů covidu na 100.000 obyvatel. Následuje Praha s 26 případy a Jihočeský kraj s 20 případy.

Naopak nejpříznivější situace je na východě Čech. V Královéhradeckém kraji připadá na poslední týden jen šest nových případů na 100.000 obyvatel a v Pardubickém kraji deset.

Reprodukční číslo udávající počet nakažených od jednoho pozitivně testovaného stouplo z 1,12 na 1,24. Je to nejvyšší hodnota od poloviny července. Nad zlomovou hodnotou jedna se reprodukční číslo drží desátým dnem v řadě.

V nemocnicích bylo v pátek 66 pacientů s prokázaným covidem, z toho 14 v těžkém stavu. V mezitýdenním srovnání stoupl počet hospitalizovaných o šest.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.