Těžkou noc bez spánku způsobil vliv Měsíce. Jarní novoluní přináší silné emoce, upozorňuje vědma

Ilustrační snímek - Měsíc
Ilustrační snímek – Měsíc
Foto: Pixabay.com
Josef Šťastna | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 12. 4. 2021

Jarní novoluní v Beranu nastalo v pondělí ve 4.30 ráno. Mnoho vnímavých lidí má za sebou náročnou noc bez spánku. Novoluní svou jemnou energií ovlivňuje Venuše. "Jedná se o bouřlivé období plné vášně," říká vědma Lenka Tichá.

V pondělí ve 4.30 ráno nastalo první jarní novoluní v Beranu, které má na svědomí konjunkce Slunce a Měsíce. Jedná se o období, které provází odvaha riskovat, poznávat vlastní cestu, činit velká rozhodnutí. Je to ale také období, které lidem přináší emoční rozkolísanost a psychickou labilitu. Síla novoluní se projevuje tři dny před a tři dny po vrcholové fázi.

Měsíc přináší lidem odvahu být sám sebou, otevřít své myšlenky a vydat se na cestu za poznáním duše. Zároveň bouří emoce a posiluje vnitřní neklid. "Při novoluní jsou nejvhodnější různé druhy rituálů, kterými chceme podpořit nové začátky, projekty, vize a cíle. Obzvlášť doporučuji věnovat pozornost přátelským vztahům. Pokud jsme nevyřešili v uplynulých časech různá nedorozumění nebo konflikty, nyní může tento čas být věnován i rituálům na urovnání sporů. Možná pak pocítíte nejen psychickou úlevu, ale takové konání by mělo mít pozitivní odezvu i na našich tělech," uvedla pro ŽivotvČesku.cz vědma a terapeutka Lenka Tichá.

V pondělí dopoledne budeme cítit přetlak energie. To se u vnímavých jedinců může projevit nepozorností, nespavostí, bolením hlavy i zubů. Pokud k tomu lidé mají prostor, měli by jít sportovat nebo fyzicky pracovat - například na zahradu.

S vlivem Měsíce na lidskou psychiku pracovaly nejen staré kultury, ale svůj pohled na něj má i moderní psychologie.

"My zjišťujeme, že fyzikální jevy na člověka působí. Od pradávna je známo, že na člověka působí množství světla, podobně působí také intenzita větru, lidskou kondici významně ovlivňuje také atmosférický tlak. Kdysi jsme s Českým hydrometeorologickým ústavem v Ústí nad Labem prováděli takový výzkum a zjistili jsme, že ty vlivy u části populace jsou. Zejména u lidí, kteří jsou citlivější, hlavně u těch neurastenických typů. Podobný výzkum dělali, tuším, Španělé a zjistili, že i tam je výsledek stejný. Takže my jako lidé jsme zřejmě naprogramovaní na nějakou harmonii. Harmonie je pak pravidelnými jevy v atmosféře nějak ovlivněna," popsal pro ŽivotvČesku.cz uznávaný psychiatr Jan Cimický.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.