Tomáš Horna poprvé promluvil o rozchodu s Monikou Absolonovou. Dluhy mě dohnaly do léčebny, přiznal

Monika Absolonová a Tomáš Horna
Monika Absolonová a Tomáš Horna
Foto: nextfoto
Josef Šťastna | Redaktor
josef.stastna@zivotvcesku.cz
Publikováno: 9. 6. 2021

Na začátku května zpěvačka Monika Absolonová (44) oznámila, že životní cesta po boku snoubence Tomáše Horny (40) je u konce. Rozchod s bývalým hokejistou přišel po sedmi letech a podle zpěvačky bylo důvodů k ukončení vztahu více. "Protože budeme vždy především rodiče dvou úžasných kluků, kteří se za pár let naučí číst, tak zde veřejně nebudu vysvětlovat důvody. Jediné, co k tomu řeknu, že jich je, jak tomu bývá, více," uvedla v prohlášení zpěvačka. Nyní o rozpadu rodiny promluvil také Tomáš Horna. Přiznal se k obrovským dluhům a k tomu, že neumí hospodařit s penězi.

O tom, že Tomáš Horna se dostal do kolotoče dluhů a vymáhání obrovských částek, se hovoří od roku 2016. V srpnu tohoto roku bývalý hokejista požádal Moniku Absolonovou o ruku, ta nadšeně souhlasila. Řada novinářů začala připomínat, že její snoubenec nemá vypořádané finanční závazky z minulosti. Zpěvačka se tehdy svého snoubence zastala s tím, že peníze si vypůjčil Tomášův spoluhráč z hokejové kabiny, ale že její partner sám dluhy nemá. Tomáš Horna se ale po rozchodu odhodlal k velké zpovědi, ve které říká, že Monice Absolonové nikdy neřekl celou pravdu.

Dnes tvrdí, že začátek jeho problémů zapříčinila jeho bezstarostnost a také kamarád, který potřeboval půjčit peníze na dům. Horna svým podpisem stvrdil riskantní půjčku na 700.000 korun. Sám říká, že vydělával tehdy kolem 250.000 korun měsíčně a peníze neřešil.

"Myslel jsem si, že takhle to bude donekonečna. Že se nemůže nic stát, peníze prostě budou. Od nějakých jednadvaceti jsem začal slušně vydělávat a brzy se dostal přes sto tisíc za měsíc. Pak už se to jenom zvyšovalo," řekl dnes už bývalý partner známé zpěvačky pro webový projekt Bez frází, který přinesl jeho zpověď o dluhové spirále.

Monika Absolonová celou pravdu dlouho neznala. Tomáš Horna jí přiznal, že má nějaké starosti, ale zásadní věci zamlčel. Podle jeho slov hvězda muzikálové scény dokonce část dluhů uhradila. Bývalý hokejista tvrdí, že Moniku chtěl hlavně chránit a nezpůsobovat jí starosti. Realita ale byla taková, že původní dluh se vyšplhal na miliony. Aby mohl sportovec část dluhů uhradit, tak si musel zase někde půjčovat... Propadal do depresí a uvědomoval si, že je v bezvýchodné situaci. V tu chvíli začal myslet na to, že by nejraději nežil.

"Dospělo to do stavu, kdy jsem se jednoho dne odhodlal, spolkl poslední kousky hrdosti a došel do nemocnice. Všudypřítomný stres mě definitivně dohnal a já se zhroutil. Napadaly mě i nejhorší věci. Že se prostě zabiji a bude klid. Neviděl jsem lepší východisko, a navíc mě šíleně trápilo, že i proto, že žiji se známou zpěvačkou, se všechno propálí veřejně. Lidé, jimž jsem dlužil, přesně tímhle vyhrožovali. Proto když moje myšlenky utekly k nejhoršímu, zvláštně se mi ulevilo," popsal Tomáš Horna s tím, že následoval pobyt v psychiatrické léčebně. Potřeboval vypnout a odpočinout si pod dozorem, dostával prášky a trochu se srovnal. Za mnohé vděčí terapeutce, která mu vrátila sebevědomí.

Tomáš Horna dnes pracuje v akademii mládeže u fotbalové Sparty jako kondiční trenér a zvedá se ze dna. Přiznává, že když je mu nejhůř, uvědomí si, že nesmí zklamat své tři děti. Ve svěřencích v klubu vidí podobné kluky, jako byl on sám - přijdou rychle k penězům, neznají jejich cenu a hrozí, že se dostanou do finanční tísně.

Bývalý partner Moniky Absolonové si myslí, že rodiče s ním málo mluvili o finanční zodpovědnosti, ale za všechny problémy si může sám a nikoho nechce obviňovat z toho, do jaké pasti se dostal. Odpustil i bývalému spoluhráči, kterému ručil za 700.000 korun.

"Po kariéře jsem byl chvíli jen doma a pomáhal Monice s dětmi, to ona živila rodinu. Pro moje chlapské ego to byla rána, zvlášť když jsem býval zvyklý se o všechno v tomhle ohledu postarat a mít všeho dostatek," přiznal pro webový projekt Bez frází, jak se cítí muž, jehož dluhy jsou pro rodinu zátěží.

V další životní etapě se Tomáš Horna o silnou a sebevědomou ženu už opřít nemůže. Na Moniku Absolonovou toho bylo příliš a rozhodla se, že vztah po sedmi letech ukončí. Stoupání od pomyslného dna už bude jen na vůli bývalého výborného sportovce.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.