Tomáš Magnusek otevřeně o hubnutí: Dolů musí jít ještě 17 kilo, říká. Vylíčil, co ho při dietě nejvíc ničí

Režisér a herec Tomáš Magnusek
Režisér a herec Tomáš Magnusek
Foto: Se svolením Tomáše Magnuska
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 24. 9. 2021

Výrazný úbytek váhy může pro někoho znamenat životní proměnu, která bere dech. Režisér a herec Tomáš Magnusek (37) se rozhodl k zásadnímu kroku, kdy ze sebe po vzhledové stránce udělal zcela nového člověka. V rozhovoru pro ŽivotvČesku.cz promluvil o tom, na jaké hmotnosti se mu podařilo dosáhnout nebo co je pro něj nejtěžší součástí hubnutí. "Nejsem člověk, kterého honí mlsná. Ale když se na něco dívám, dostanu na to chuť a jakmile se to dostane přede mě, je zle. Nyní se snažím zhubnout ještě dalších 17 kilogramů," vyjádřil se pro ŽivotvČesku.cz.

Tomáši, na jaké váze se nyní držíte?

Momentálně vážím 104 kilogramů, přibral jsem čtyři kila. Musím je zhubnout a k nim dalších 13 kilogramů, protože se chci dostat na polovinu své původní váhy. Ještě mě čeká náročná cesta.

Pokračujete ve stejném stylu stravování, nebo se něco změnilo?

Teď musím ohledně jídla dodržovat striktní omezení. Hodně u mě ale funguje pravidlo nejíst po 17. hodině večer. Předtím si něco můžu dát, ale když tu hodinu respektuji, má to na mě dobrý vliv. Dolů musí jít ještě 17 kilogramů, proto jsem teď musel najet na hodně přísnou dietu.

Jaké jídlo nebo potravinu opravdu milujete a těžko odoláváte?

Já miluju všechno nezdravé a opravdu zbožňuju sladké, což jsem ale dřív nemíval. Moje nejoblíbenější pochutiny jsou chlebíčky a třeba i pařížský salát, jinak mám rád také pizzu nebo těstoviny. Zkrátka všechno, co by člověk buďto neměl jíst vůbec, nebo v omezeném množství.

Vím, že jste se začal hodně hýbat – chůze, posilovna, plavání… Pokračujete v tom?

To určitě musím, jinak bych měl za ten rok daleko vyšší váhu. Žádný další sport nebo pohybovou aktivitu jsem sice nepřidal, ale pravdou zůstává, že ještě více chodím. Pořídil jsem si nový mobil a chytré hodinky, kde mám nastaveno, že musím za den spálit 1770 kalorií mimo samotný bazál (v přepočtu asi 7400 kilojoulů, pozn. red.), což je samozřejmě hodně. To já vím, ale musím.

Co vám v rámci hubnutí dělá momentálně největší problém?

Určitě vidět jídlo. Nejhorší je pro mě někam přijít a čelit tomu tváří v tvář, přiznám se, že to mě ničí opravdu nejvíc. Zvládl jsem zhubnout neskutečné množství kilogramů za krátkou dobu a fakt jsem se už naučil, jak na to. Nesmím vidět věci, které mě lákají, protože když je nevidím, netoužím po nich. Nejsem ten typ, kterého honí mlsná. Jenom když se někde na něco dívám, mám na to chuť. Jak se to ocitne přede mnou, je zle.

Jak může vypadat váš normální den, pokud se bavíme o stravování?

Celý den vydržím jíst zdravě. To znamená, že ráno vstanu, připravím si míchaná vajíčka a zeleninu. To je pro mě naprostá klasika. Někdy to zvládnu bez pečiva, občas si krajíček chleba přidám. Ale třeba ani bezlepkové pečivo není vhodným řešením, protože pokud člověk nemá celiakii nebo nějaké zdravotní omezení, může si je naopak do budoucna vytvořit. Držím se tedy hlavně zeleniny a masa, ale pokud si občas dám kousek pečiva, nic závratného se nestane. Hned po snídani se jdu zvážit. Dám si půllitr čaje, vajíčka a hned vidím, že mi to na váze přidalo nějakých 700 gramů. Jsem zvyklý na to, že se vážím po všem. Pak čtyři až pět hodin nejím, poté si dám další jídlo a v podvečer pak třetí. To je ideální den, kdy to zvládnu a jde to podle představ.


Kdo je Tomáš Magnusek:
● Jeho rodným městem je Náchod.
● Vystudoval obor Speciální pedagogika a pracoval jako učitel.
● Je zkušeným režisérem – natočil čtyřdílnou sérii Bastardi, rodinný film Stáří není pro sraby, Kluci z hor nebo seriál Stopy života nominovaný dokonce na Českého lva.
● Zastává také pozici předsedy rady Obce spisovatelů České republiky.
● V loňském roce se stal tváří kampaně Oživíme Česko na podporu znovuobnovení státu a pomoc českým firmám a živnostníkům.

Druhá část rozhovoru s režisérem Tomášem Magnuskem, kde promluvil o nebezpečí spojeném s hubnutím, svých problémových partiích nebo o tom, co by doporučil začátečníkům, kteří chtějí shodit nadbytečné kilogramy, vyjde o víkendu.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.